Скиталінська: Щодня у вашій тарілці має бути зелено, ягідно, білково, час від часу — рибно
Не ображайте хоч вм свою ДНК
З того часу, як вчені відкрили структуру ДНК (дезоксирибонуклеїнову кислоту), головного місця зберігання спадкової інформації, стало відомо, що гени, частинки ланцюга ДНК – дуже впливають на стан нашого здоров'я, хвороб і навіть тривалості життя.
Пізніше виявилось, що ми, люди, також можемо впливати на роботу генів і це відбувається буквально щомиті: коли ми їмо, рухаємося, приймаємо ліки, п'ємо алкоголь, загораємо на сонці і тд.
З віком все більше й більше включаються в роботу ті гени, які в юності чи молодості "спали". Для нас це означає, що слабне імунітет, гірше зв'язує та виводить токсини з організму печінка, зростають шанси для розвитку раку, бо "система моніторингу", яка в юності легко справлялася з виявленням ти знищенням ракових клітин, почала давати збої.
І серед усіх цих факторів, саме їжа -- найбільше може впливати на гени, саме їжа може підтримувати в активному стані ті гени, які пов'язані зі здоров'ям печінки, імунної системи, мозку.
Читайте також: Правильне харчування для міцного імунітету
Даних накопичилось так багато, що прийшлось їх зібрати в одну "папку", і дати початоку новому напрямку генетики -- нутрігеноміці.
Саме нутрігеноміка вивчає, як компоненти їжі впливають на активність, "пробудження" чи "виключення" генів. На сьогоднішній день, це приблизно 200 таких біологічно активних компонентів і кількість їх зростає.
Механізми впливу складні: це і дія "напряму", і дія через "посередників" -- мікроорганізмів, які живуть у товстому кишечнику та їхніх генів.
Але для нас важливо знати, що близька нам еволюційно їжа, така, як зелень, ягоди, горіхи -- це позитивний вплив на гени, тому ці продукти потрібно включати щодня.
Враховуючи стрес (недосипання, безпричинне нервування, відсутність фізичної активності, присутність нездорових продуктів і багато іншого), ці продукти мають бути з кожним прийомом їжі.
Читайте таклж: Харчування жінок після 40 років: щоб схуднути, не слід шукати нову диво-дієту
Є Дуже гарне визначення, як працюють гени: гени "заряджають пістолет", але зовсім не обов'язково, що курок одного разу буде спущений. (Девід Лінч "Брудні гени").
P.S. Фізична активніть також може "включати" життєво важливі гени, тому особисто в мене все просто: дуже втомлена — відпочиваю (сплю), втомлена від тривалих консультацій і емоційно — бігаю або роблю вправи.
Щодня має бути в тарілці зелено, ягідно, білково, час від часу — рибно:)
Ну і намагатися бути на позитивчику.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки