MENU

Зеленський як шанс: за що варто подякувати президентові

2013 6

От ви нарікаєте, а я дуже вдячна президентові Зеленському: і за програму Дня незалежності, і за відверте "не плутайтеся під ногами" у промові, і за Героя України для Андрія Кузьменка, і за вибір книжки російського видавництва на ярмарку

А раніше я була вдячна за серіал "Слуга народа" (шкода, що третій сезон не дивилися, або робили вигляд, що не дивилися, колеги, які виступали адвокатами Зеленського для західних аудиторій, називаючи його liberal comedian) та відеозвернення про заборону "Сватів".

Читайте також: Забужко: Вчора ми побачили різницю не просто культурну, а цивілізаційну

Я сподіваюся, у майбутньому він іще відвертіше демонструватиме свої преференції, ще й іще тицятиме носом у реальність тих, хто торік переконував, що голосування за Зеленського – це голосування за цінності, проти корупції, що люди проти "етноцентричної" візії України, що Зеленський – проєвропейський, прозахідний політик.

Володимире Олександровичу, не відмовляйте собі! Тицяйте їх носом до повного просвітлення.

Поки не дійде, що голосування 2019 року було ідентичнісним. Поки не замисляться, а чого це виборці Зеленського, які в ньому розчарувалися, скеровують свої симпатії в бік ОПЗЖ і Шарія, якщо вони нібито мріяли про таку собі ліберальну, меритократичну, вільну від корупції Данію (Нідерланди, Швецію або іншу країну, де земля тече молоком, медом і соцпакетами).

Читайте також: Корпоратив для президента: Зеленський ховається від об’єктивної дійсності

І якщо ми не маємо коректної назви для ідентичності, яку блискуче, геніально мобілізував для перемоги на виборах Зеленський, це не означає, що її не існує. Може, доведеться напружитися і подумати, хто вони, ці виборці Зеленського? Не називати їх ані цифрою, ані пейоративом "малороси" (який до того ж неточний, оскільки під нього не підпадають, скажімо, галицькі рагулі), ані намагатися означити довгими описами (глядачі "Кварталу", слухачі Сердючки тощо), ані безсилим "тоже украинцы".

Зеленський – це прекрасний шанс нарешті означити цю ідентичність: він уміє зазирнути в уми та серця й видати назовні те, що хочуть почути його виборці. Поки він із нами, цим треба скористатися.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Оксана ФОРОСТИНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини