MENU

Снєгирьов пояснив, що могло зумовити нове загострення на Донбасі

676 1

Порушення російсько-терористичними військами режиму тиші на Донбасі є реакцією на проліт американських бомбардувальників над Чорним й Азовським морями, а також шантажем із метою загальмувати зближення України з ЄС і НАТО

4 вересня над Україною здійснили політ три стратегічні бомбардувальники B-52 Stratofortress Військово-повітряних сил США. До першого за останні 25 років польоту було залучено три з шести літаків, що базуються на авіабазі у штаті Північна Дакота, які нещодавно були перекинуті на базу Фейрфорд у Великій Британії. Вони пролетіли на відстані 53 км від кордону з незаконно анексованим Кримом.

Українські винищувачі Су-27 і МіГ-29 зустріли Б-52 над кордоном із Польщею та супроводжували їх над територією України до Азовського моря й назад. Із боку Чорного моря, літаки електронної розвідки RC-135V/W, Airseeker і Sentinel R1, збирали інформацію про те, як інтегровані системи ППО Росії та інші вузли управління й контролю реагують на бомбардувальники. 

На мою думку, демонстративний проліт американських і британських літаків пов’язаний із запланованими військовими навчаннями "Кавказ-2020", що відбудуться у Південному воєнному окрузі РФ, до якого входить і тимчасово окупований Крим. Під час маневрів РФ планує розгорнути додаткові підрозділи збройних сил у безпосередній близькості від кордонів України, а загальна кількість військових, за оцінками фахівців, сягне 120 тисяч осіб.

У липні екскомандувач військами США в Європі, генерал-лейтенант Бен Годжес заявив про те, що під час проведення цих навчань Росія може вдатися до військових провокацій із території незаконно анексованого Криму. За Годжесовими словами, довгострокова мета РФ – повністю контролювати все узбережжя Чорного моря, відрізавши від нього Україну. 

Читайте також: Операція "Перемир'я": Путін потихеньку топить Зеленського

Тож обліт військових літаків США і ВПС Британії стався не випадково – вони "промацали" потугу російських окупаційних військ у Криму. Російські системи "ловили на живця", а в ролі приманки були задіяні американські стратегічні бомбардувальники B-52H Stratofortress.

І це їм і вдалося, бо вже 6 вересня французький корабель радіоелектронної розвідки Dupuy de Lôme (A759) пройшов Босфорську протоку. За оцінками російських фахівців, він атакував раніше виявлені райони позиціонування у Криму російських зенітно-ракетних систем С-400.

Переконаний, що саме цей проліт літаків спровокував нинішнє загострення на Донбасі. Нагадаю, що наступного дня, а саме 5 вересня, ватажок загарбників ОРДО Денис Пушилін заявив, що терористи готові атакувати позиції ЗСУ біля селища Шуми у передмісті Горлівки. Як інформаційне прикриття можливої військової ескалації представник окупантів назвав проведення в цьому районі інженерних робіт українськими військовими.

Варто зазначити, що ці звинувачення безглузді хоча б тому, що згадано колишні позиції бойовиків так званого "1-го армійського корпусу ДНР". Фактично українські військові просто зайняли позиції, загарбники залишили під час вирівнювання лінії розмежування. А проте Росія руками маріонеткових "Л/ДНР", спровокувала загострення й порушення перемир’я, що є тиском не лише на Київ, але передовісм на західних партнерів України. По суті Кремль використав збройний конфлікт на Сході України для тиску насамперед на Сполучені Штати. 

Росія відреагувала на обліт британцями й американцями у вигляді заяв міністра оборони Сергія Шойгу. Він заявив, що польоти бомбардувальників – це імітація американською стороною завдання ракетних ударів по позиціях російських ППО.

Читайте також: "Я глибоко в цій темі й не можу відповідати": Зеленський прокоментував порушення "перемир'я"

Ця заява має прямий зв’язок із нинішнім загостренням на фронті, оскільки була виголошена Шойгу саме 6 вересня – у день початку загострення на Донбасі. 6 вересня збройні формування РФ обстріляли підрозділи Об’єднаних сил поблизу Красногорівки, було поранено українського військового. Пізніше терористи здійснили ще один обстріл, під час якого загинув боєць ЗСУ.

Своєю чергою командування ВПС США в Європі офіційно заявило, що метою польоту групи американських стратегічних бомбардувальників B-52H була демонстрація можливостей щодо стримування РФ.

Показово, що спочатку Пушилін переніс дату потенційної атаки загарбників на позиції ЗСУ на 7 вересня, а згодом на ще пізніший термін. Переконаний, що найближчим часом російська маріонетка ще кілька разів переноситиме дату атак на позиції ЗСУ, і це триватиме до 21 вересня – моменту початку навчань "Кавказ-2020".

Цією провокацією та загостренням на Донбасі Кремль дає Заходові чіткий сигнал, що готовий демонтувати нормандські домовленості в разі зближення України з Північноатлантичним альянсом. Росія використовує воєнний конфлікт на сході, аби мати певний важіль впливу на Україну та блокувати її європейську інтеграцію, а також поступові кроки на шляху до набуття повноцінного членства у  НАТО. 

Особливо в контексті того, що в липні Альянс надав Україні спецстатус країни-спостерігачки.

Москва таким чином намагається продемонструвати Вашингтонові, що розглядає Україну зоною своїх стратегічних інтересів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Дмитро СНЄГИРЬОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини