MENU

Влада урізає й без того мізерне фінансування найважливіших гуманітарних програм – В'ятрович

357 2

У той час, коли вся Європа в умовах коронавірусної кризи збільшує фінансування культури, українська влада навпаки урізає й без того мізерне фінансування найважливіших гуманітарних програм

Щоб переконатися в цьому, достатньо порівняти видатки в проєкті бюджету-2021 і первісному бюджеті-2020 (до того, як відібрані в культури й освіти гроші через коронавірусний фонд спрямували на МВС і дороги).

Читайте також: Мільярда гривень на держдачу, кортежі й рекламні тури президента з Єрмаком уже не вистачає? – Береза

Державна підтримка кінематографії, наприклад, скорочується на 155 мільйонів (600 мільйонів замість 755). І це при тому, що кіногалузь, яка динамічно розвивалася останні кілька років, опинилася у скрутному становищі через тривале закриття кінотеатрів на карантин.

Фінансування культурної дипломатії та зв’язків із закордонними українцями урізають більш ніж удвічі – зі 133 до 60 мільйонів. Гривень. Це 2 мільйони доларів. На діяльність по всьому світові.

Утричі – із 224 до 82 мільйонів – зменшують видатки за програмою "Загальнодержавні заходи у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, державної мовної політики, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин". Без коментарів.

Читайте також: Річ не в несмаку: у чому справжня проблема скандального святкування Дня Незалежності

І, звичайно, фінансовий зашморг влада застосовує до політики національної пам’яті. За програмою "Заходи з реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті, забезпечення діяльності Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції гідності та Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті" – видатки скорочують більш як удвічі – з 97 до 44 мільйонів.

Висновки кожен може зробити сам.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Володимир В'ЯТРОВИЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини