Менш ніж за місяць спостерігачі неодноразово фіксували, як загарбники мінують мирні території
Російські окупанти й колаборанти продовжують мінувати ОРДЛО
Про це із посиланням на звіт СММ ОБСЄ повідомляє пресцентр Об'єднаних сил.
Так, під час виконання спостережних польотів безпілотні літальні апарати СММ ОБСЄ помітили на окупованих територіях:
• 28 серпня – 10 протитанкових мін на західній околиці мікрорайону Трудівські в Петровському районі Донецька, які були встановлені у два ряди та заблокували дорогу, що веде на захід до Мар’їнки;
Читайте також: Фокін, Зеленський і Ко не розуміють елементарного, це загрожує нашому майбутньому – Портников
• 1 вересня – 23 протитанкові міни, встановлені поперек рульової доріжки на території зруйнованого міжнародного аеропорту “Донецьк”;
• 4 вересня – чотири протитанкові міни, встановлені в один ряд поперек західної смуги автодороги, та 7 вересня – вісім протитанкових мін, установлених в один ряд поперек автодороги, поблизу Веселої Гори Луганської області;
• 13 вересня – 14 протитанкових мін, установлених поперек автошляху поблизу Саханки Донецької області.
Того ж дня задокументували вісім протитанкових мін, установлених в один ряд поперек автошляху, і 20 протитанкових мін, установлених нещільними групами на східній та західній смугах руху цього ж автошляху біля Веселої Гори.
Крім того, 19 вересня патруль Місії вкотре помітив протипіхотну міну (МОН-200) неподалік Молодіжного Луганської області.
Читайте також: Від опіків, отриманих під час підриву автівки на фронті, помер вогнеметник
"Наведені факти свідчать про системне ігнорування та порушення російсько-окупаційними військами низки міжнародних угод, а саме: Конвенції про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї від 1980 року; Протоколу ІІ Конвенції про заборону або обмеження застосування мін, мін-пасток, інших пристроїв з поправками, внесеними 3 травня 1996 року; Оттавської конвенції від 1997 року про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін і про їх знищення, яка взагалі накладає повну заборону на протипіхотні міни; Протоколу V 2003 року, спрямованого на зниження ризиків, пов’язаних із так званими боєприпасами, які не вибухнули, або боєприпасами, залишеними після закінчення збройного конфлікту", – мовиться в повідомленні.
Окрім того, російсько-окупаційні війська застосовують і приховані способи мінування території, зокрема протипіхотними мінами ПОМ-2, які мають період самоліквідації від 4 до 100 годин (у середньому 23-24 години). Для доставки таких мін використовують гранатомет РПГ-і7 з переробленою гранатою ПГ-7. Радіус суцільного ураження такої міни становить до 16 метрів.
"Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін звертає увагу цивільного населення на необхідність підвищення пильності під час пересування в районах проведення операції Об’єднаних сил", – підсумували у штабі.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки