MENU

Матвієнко: Український вчений пропонує ефективні ліки від COVID-19

1207 2

Матвієнко: Український вчений пропонує ефективні ліки від COVID-19

Дедалі більше наших співгромадян переконується, що новий коронавірус, який цього року вразив людську цивілізацію, являє собою справжню багатошарову небезпеку, а не "вигадку якихось закулісних сил, що з невідомою підступною метою поширюють інформацію про його граничну небезпечність".

Ще на початку літа серед моїх реальних і віртуальних знайомих, ковід-дисидентів нараховувалося до третини. Сьогодні лишився один – віртуальний, дай Бог йому здоров'я, пише у своєму блозі політичний експерт Костянтин Матвієнко, інформує UAINFO.org.

Натомість міфом виявилася ідея колективного імунітету. Вона полягає у тому, що на ковід має перехворіти якомога більша кількість мешканців країни, тоді у цій популяції буде велика кількість невразливих людей, відтак вірус, позбавлений носіїв, потроху "сам здохне".

Читайте також: Исследование: Коронавирус живет на дисплеях смартфонов до 28 дней

Отож не треба вживати жорстких карантинних заходів, бо вони нищать економіку, і без того заслаблу в умовах світової кризи. Нажаль, приклад Швеції, яка пішла таким шляхом, свідчить, що відмова від карантинних заходів призвела до кардинального зростання смертності.

Загалом у Швеції, на 10,2 млн. населення, захворіли ковідом більше 100 тис. осіб, а померли майже 6 тис. Водночас у Норвегії, яка дотримувалася рекомендованих ВООЗ заходів, на 5,43 млн. населення захворіли менше 16 тисяч, а померли – 277 людей. У Фінляндії, на 5,5 млн. мешканців, хворих – 12,5 тисяч, померли – 346. У порівнянні з країнами, що найбільше постраждали від пандемії, в перерахунку на кількість мешканців, смертність у Швеції майже відповідає показникам смертності у США та в Італії, та приблизно вп'ятеро перевищує цей показник в Україні.

Отже, альтернативи карантину та іншим санітарним заходам немає, а порятунком від пандемії та її соціально-економічних наслідків можуть бути лише ефективні вакцини і ліки.

Щодо вакцин, то вони розробляються провідними науковими установами світу. Є шанс, що перші зразки, придатні для масового виробництва, з'являться найближчим часом. Дональд Трамп, який сам перехворів на ковід, навіть оптимістично заявив, що це можливо ще до виборів президента США.

Читайте також: ВОЗ: Молодежь и здоровые люди могут не получить вакцину от COVID-19 до 2022 года

Стосовно ліків, то в Україні слід звернути пильну увагу на пропозицію директора Інституту біохімії ім. В.О. Палладіна, академіка НАН України Сергія Комісаренка. Він пропонує використовувати для лікування важких форм ковіду антитіла, "які можна отримати штучним шляхом, проте простіше взяти з крові людей, що перенесли це захворювання". С. Комісаренко переконаний: "близько третини людей, які померли від ковіду в Україні, можна було б врятувати, якби їм вводили плазму крові з антитілами".

Кров для цих потреб слід брати на тих самих засадах, на яких в Україні здійснюються донорські забори крові. Зрозуміло, що за винагороду. (Ось, до речі, куди слід було б спрямувати гроші зі спеціального фонду, утвореного для боротьби із пандемією)

С. Комісаренко ще у червні звернувся до Офісу Президента із цією пропозиціє. Відповіді наразі немає.

PS. За інформацією С. Комісаренка, швидке одужання Дональда Трампа від ковіду, зокрема, зумовлене застосуванням для його лікування антитіл. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Костянтин МАТВІЄНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини