Хворі зуби можуть уплинути на симптоми COVID-19: що варто лікувати навіть під час пандемії, а що – відкласти до "кращих часів"
Уже давно доведено, що коли у вас хворі зуби чи ясна, то збій дають також система травлення та серцево-судинна система. Не буде перебільшенням сказати, що наявність пародонтиту підвищує ризик важких респіраторних ускладнень у хворих коронавірусом. Науково доведено також, що хворі зуби підсилюють вірогідність розвитку хвороби Альцгеймера. Іншими словами: хочете бути здоровими та не хворіти — почніть з того, що вилікуйте зуби, пише у своєму блозі на НВ стоматолог Ярослав Заблоцький, інформує UAINFO.org.
Останнім часом вчені всього світу вивчають питання – які саме супутні інфекції та хронічні хвороби впливають на перебіг коронавірусної хвороби. Чи дійсно карієс, зубний камінь та пародонтит можуть стати причиною ускладнень під час хвороби на COVID-19?
Нове наукове відкриття мюнхенських дослідників свідчить, що пародонтит таки ускладнює перебіг коронавірусної хвороби. Вчені виявили в аналізах хворих, госпіталізованих із діагнозом коронавірусу, підвищені рівні інтерлейкіну-6 — речовини, яка вказує на значний ризик розвитку дихальної недостатності у хворого та необхідності штучної вентиляції легень під час прогресування захворювання.
Результати ще одного нового дослідження опубліковані у British Dental Journal. Вчені наголошують на важливості дотримуватися правил гігієни порожнини рота і відвідувань стоматолога під час пандемії, оскільки ці заходи знижують бактеріальне навантаження в ротовій порожнині.
У людському організмі є певна кількість клітин, які виконують функцію захисту від вірусів або бактерій. Уявіть собі, коли, наприклад, до хронічної хвороби додається ще й інше захворювання. Бактерій і вірусів в організмі стає більше, а клітин-захисників залишається така сама кількість.
Читайте також: В Европе зафиксировали первый случай заражения еще одним опасным вирусом
Пародонтит, будучи спричиненим інфекцією, є однією з найрозповсюдженіших хвороб людства поряд із цукровим діабетом. Якщо вчасно не доглядати за зубами на них розмножуватимуться бактерії, надлишок яких ослаблює організм. Отже, захворювання ротової порожнини — пародонтит, карієс та зубний камінь — упливають на низку системних запалень, як результат інфекція з рота призводить до розвитку більш важких форм коронавірусу.
Я згоден із європейськими вченими, котрі рекомендують уважніше ставитися до здоров’я порожнини рота під час пандемії.
У часи коронавірусу, на мій погляд, слід відкласти все, пов’язане з естетикою посмішки — імплантати або вініри. Значно важливіше — вилікувати запальні процеси у ротовій порожнині: позбавитись карієсу, зменшити вірогідність розвитку захворювань ясен.
Читайте також: Страшнее Эболы? Вирус Чапаре из Боливии может передаваться от человека к человеку – исследование
Дослідження ще раз демонструють, що ротова порожнина пов’язана з усім організмом, і бактерії, що є наявними в ній, мають патогенну дію на інші органи. Саме тому не слід відкладати відвідування стоматологічної клініки та вашого лікаря-гігієніста.
У світлі нових досліджень провідних вчених світу, переконаний, що владі не варто обмежувати стоматологічні клініки, що здійснюють профілактичні прийоми хворих, яким потрібне лікування пародонтиту та інших захворювань зубів і ясен. Звісно, за умови, що клініка дотримується всіх правил безпечної роботи в період пандемії.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки