MENU

Досі проти приватизації? Ось 10 аргументів на її користь

359 1

Виявилося, що серед читачів моєї сторінки чимало противників приватизації. На їхню думку, державна власність – це добре, а від приватизації виграють лише олігархи: куплять за безцінь, а гроші роздерибанять

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Валерій Пекар, повідомляє UAINFO.org.

Нумо розбиратися.

1. Україна має величезну радянську спадщину: приблизно вдесятеро більше державних підприємств, аніж типова розвинена європейська країна. Розвинені країни добре знають: держава не завжди є найефективнішим власником.

Читайте також: Уряд ризикує недофінансувати близько 114 млрд грн видатків, під ударом охорона здоров'я, оборона й дороги – економіст

2. Реально стратегічних серед цих підприємств небагато: жива оборонка, атомна енергетика, системні корпорації на кшталт "Укрзалізниці" (хоча там всередині барахла чимало) тощо. За підрахунками – 11% від загальної кількості держпідприємств. Все решта – здебільшого старий мотлох.

3. Переважна більшість державних підприємств збиткові: нічого корисного не виробляють, а зарплату треба платити. Збитки покривають із державного бюджету, тобто з нашої кишені. Це означає, що менше грошей залишиться на охорону здоров’я, освіту, оборону.

4. На тих державних підприємствах, де виробляють щось корисне, паразитують олігархи – люди, які вміють ловити рибку в каламутній воді українського неправосуддя. Зазвичай вони користуються схемою "доходи собі, витрати державі". Грубо кажучи, собівартість проданої продукції покривають із нашої кишені, а виручка надходить цим скромним добрим людям.

5. Керування великою кількістю державних підприємств потребує великої кількості чиновників. Давно відомо: чим більше у вас об'єктів управління, тим нижча якість вашого управління. Набагато краще було би мати невелику кількість державних підприємств, якою керує невелика кількість високопрофесійних (і високооплачуваних) державних службовців.

6. Армія низькооплачуваних чиновників, що розпоряджаються великими активами, породжує корупцію.

Читайте також: Локалізація завершиться дискваліфікацією: як національний виробник автоматично стає порушником закону

7. Переважна більшість державних підприємств потребує інвестицій, щоб осучаснитися й давати більше користі. Держава не має інвестиційних грошей, тож без приватизації (чи принаймні концесії) ці підприємства приречені на подальший занепад, а врешті – втрату робочих місць.

8. Не всі підприємства оборонної промисловості навіть у свої найкращі часи виробляли те, що могло би стати у пригоді нинішній Україні. Війна за 30 років сильно змінилася, навіть якщо не брати до уваги різницю військових доктрин України та СРСР.

9. Приватизація нині відбувається на відкритих аукціонах, не так, як у дев'яності роки. Перевірка походження грошей є частиною процедури. Приватизація дев'яностих була заснована на обмеженому доступі, нині доступ є відкритим.

10. Дохід від приватизації надходить до державного бюджету, туди ж, куди й сплачені вами податки. Із приватизаційними грошима не може статися чогось особливого, відмінного від інших бюджетних надходжень. Боїтеся за подальшу долю цих грошей? Правильно боїтеся. Пильнуйте за бюджетом за відкритими даними, тисніть на ваших депутатів. Але принаймні ці гроші на виду, на відміну від прихованих олігархічних і корупційних потоків, що існують сьогодні.

Поки що в мене все.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Валерій ПЕКАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини