Нардепка пояснила, чому голосуватиме проти продовження особливого порядку місцевого саморядування в ОРДЛО
А що як РФ обійдеться без особливого статусу ОРДЛО?
Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Соломія Бобровська, повідомляє UAINFO.org.
Сьогодні, 15 грудня, Верховна Рада України знову розглядатиме питання продовження на рік "особливого статусу" окупованих територій. І, як і торік, голосуватиму лише червоною кнопкою.
Маємо визнати: Україна зайшла в глухий кут у Мінському форматі. Росія підтримує план загарбників і відмовляється представити свій, бо тягне час. Вона прагне, щоб Україна втомилася, махнула рукою та сказала "Хай буде по-вашому!".
А ми самі собі встановили дедлайн в один рік, щоб вирішити цей конфлікт. І цей час обмеження теоретично вийшов.
Читайте також: Паризький саміт і російський план: якими є наслідки нормандської зустрічі за рік після неї
А хтось узагалі уявляє введення в дію "особливого статусу Донбасу" в реальності? Точніше – імплементацію російського ультиматуму, що втілений у законі "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей"?
Нашому суспільству давно потрібно розпочати дискусію щодо того, що станеться, якщо особливого статусу не буде? Чи може це зрушити з місця роботу ТКГ, що перебуває в патовій ситуації?
А що, як Мінськ себе вичерпав? Чи існує план Б у президента? А як щодо інших варіантів?
Підтримую наших дипломатів у нелегкій праці, проте неможливо кудись рухатися, коли ти у шпагаті.
Є позиція, що до Мінська прив'язані санкції, але я належу до когорти, яка переконана, що це не так. У жодному рішенні щодо накладення санкцій на РФ не вказано, що вони накладені за порушення Мінських домовленостей.
Читайте також: Клімкін: Прогрес щодо Донбасу можливий за двох умов
Вони накладені за агресію, дестабілізацію ситуації на Сході України та низку порушень міжнародного права. А от їхнє зняття відбудеться лише тоді, коли Росія виконає Мінські домовленості.
Виконання домовленостей – це інструмент, а не самоціль. Їхня мета – припинення агресії та відновлення територіальної цілісності України. А отже, санкції можуть зняти лише після припинення агресії РФ і повної деокупації Донбасу та Криму.
Зрештою, зняття санкцій – це політичне рішення. Як політичним рішенням було й повернення російської делегації до ПАРЄ. І якщо це станеться – то це станеться незалежно від того, чи будемо ми надалі учасниками Мінського формату, чи буде збережений "особливий статус" – чи ні.
Парламент зазвичай надзвичайно одностайний у продовженні "особливого статусу". Втім на Мінську переговори клином не зійшлися. Якщо ми не граємо свою гру, то грають нами.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки