MENU

Тільки на Захід: що насправді думають українці про зовнішню політику України

766 0

Після опитування в чотирьох країнах ЄС про Україну, яке містило для нас, українців, загалом позитивні новини, ми вирішили детально розпитати про зовнішню політику й українців. Як вони бачать ключові пріоритети української дипломатії? З якими країнами найважливіше розвивати відносини? Що очікують від ЄС s США? Кому sз закордонних політиків найбільше довіряють?

Про це у своєму блозі на УП пише Альона Гетьманчук, повідомляє UAINFO.org.

Результати нового опитування, здійсненого на замовлення Центру "Нова Європа", сьогодні, 16 грудня, презентували на стратегічній дискусії в партнерстві з МЗС та за безпосередньої участі міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, який влучно й образно зауважив, що дипломатія еволюціонує від алхімії як таємного знання до хімії як науки на основі даних, чому наше свіже дослідження, власне, і слугує доказом.

Ми проаналізували результати, й із ключовими висновками ви можете ознайомитись тут. Що, як на мене, варто окремо зафіксувати для розуміння української влади та наших міжнародних партнерів?

В Україні й надалі зберігається дуже чітка євроатлантична більшість, яка незалежно від перспективи членства України в ЄС і НАТО бажає, щоб українська влада зберігала саме прозахідний курс. Бажає настільки, що готова до проведення всіх необхідних для інтеграції до ЄС реформ навіть без перспективи членства України в Євросоюзі.

Читайте також: Не цілувати панду: червоні лінії щодо Китаю для України

Це, звісно, не дуже посилює нашу позицію на переговорах із Брюсселем про важливість надання перспективи членства, але дуже чітко демонструє рішучий, часом навіть безкопромісний настрій переважної частини суспільства щодо руху саме в європейському напрямку.

Українці й надалі дуже чітко розписують ролі для ЄС і США. ЄС – це про економіку, США – це про безпеку. Номер один очікування від США – безпекові гарантії. Головне очікування від ЄС – прихід інвесторів і створення нових робочих місць в Україні.

До речі, економіку, а саме покращення рівня добробуту – українці називають як основну ознаку чи основний індикатор того, що країна справді, а не тільки на рівні декларацій, рухається до Європейського Союзу (на другій сходинці – реальна боротьба з корупцією).

Вражаюче позитивне сприйняття Німеччини серед українців. Анґела Меркель – закордонна лідерка номер один за рівнем довіри українців. Німеччина посіла перше місце і як країна, з якою українці вважають Україні варто насамперед поглиблювати відносини. Німеччина досить несподівано опинилась і на третій сходинці серед усіх партнерів, що найбільше, на думку українців, допомогли Україні у стримуванні агресії (поступившись тільки США та ЄС й обігнавши Польщу та Канаду). Тобто українці все більше сприймають Німеччину українцями не лише як партнерку, але й як союзницю.

Українці все ще не можуть визначитися – вони "розумні чи красиві". У нашому випадку – за цінності чи за прагматизм у міжнародній політиці. З одного боку, вони вважають, що головним пріоритетом зовнішньої політики України має бути економічна дипломатія. Зеленський і Ко наче щось знали чи відчували, пріоритизуючи саме економічну дипломатію у зовнішній політиці.

Читайте також: Кулеба гадає, що українці не готові до "дуже потрібної спокійної розмови про Росію"

З іншого боку, більшість опитаних вважають, що в міжнародних справах Україна обов'язково має балансувати між цінностями та прагматизмом. Більше того, тих українців, хто вважає, що цінності мають бути визначальними, більше, аніж тих, хто суто за прагматизм.

Показовим тут є ставлення до Лукашенка – за рівнем довіри українців до закордонних лідерів він уже опинився на четвертій сходинці (після Анґели Меркель, Анджея Дуди й Емануеля Макрона, що саме по собі цікаво). "Українці не люблять насильство", – пояснив це падіння один знайомий дипломат. Щодо "прагматиків", то цікаво, що найбільша кількість їх мешкає у Центральній Україні.

Українці переважно не страждають наївністю щодо Росії. Більшість (майже 60%) не вірять, що Росія припинить свою агресивну політику щодо України, навіть якщо ми відмовимось від бажання приєднатися до ЄС і НАТО. Водночас лише 8% українців не вірять у повернення Криму Україні, всі решта – оптимістично налаштовані принаймні на перспективу 10+ років.

І, врешті, ви, можливо, будете дещо здивовані, але українці цілком так само, як і європейці, визначають три головні речі, які Україні треба вирішити, аби стати членкинею ЄС. Це подолання корупції, покращення економічної ситуації та відновлення територіальної цілісності. Отож, якщо міжнародні партнери укотре говоритимуть про боротьбу з корупцією, то українська влада має розуміти: європейці це говорять в унісон з украінським суспільством, а не від імені якогось міфологізованого "зовнішнього управління".

Решту – читайте в дослідженні: там ще багато важливого та корисного.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Альона ГЕТЬМАНЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини