MENU

Зухвала політика подвійних стандартів аж ніяк не личить Україні – Портников

1035 1


Володимир Зеленський (ліворуч) і Жозеп Боррель

Уряд Швейцарської конфедерації вирішив запровадити санкції проти самопроголошеного "президента Білорусі" Олександра Лукашенка та його найближчих соратників, серед яких – диктаторів син

Про це для "Еспресо" пише Віталій Портников, повідомляє UAINFO.org.

Це вже другий набір недавніх санкцій, які Берн запроваджує проти представників режиму. Перші санкції ввели ще в жовтні 2020 року, відразу ж після початку протестів у Білорусі та їхнього силового придушення. Отже, Швейцарія діє в тому ж напрямку, що і Європейський Союз.

Читайте також: Галюцинації потопельника Лукашенка: Україна підбиває Європу "душити Білорусь"

Однак я не випадково згадую про рішення саме Швейцарії. Це нейтральна країна, уряд якої вкрай неохоче й обережно приєднується до будь-яких режимів санкцій. Берн намагається бути посередником, а не суддею.

Однак у випадку з Лукашенком просто неможливо зберігати нейтралітет – настільки огидно й нахабно чинить диктатор із власним народим. І Швейцарія просто діє так, як на її місці діяла би будь-яка цивілізована країна.

Будь-яка? Та ні, не будь-яка. А що ж Україна? А нічого. Україна дійсно обіцяла Європейському Союзові приєднатися до санкцій протии білоруських чиновників – і про це навіть оголосив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель. Однак на практиці цього не сталося.

Читайте також: Українські санкції та режим Лукашенка: що обіцяв Київ

Рішення про запровадження санкцій приймають на засіданні РНБО, а підписує його – президент. Секретар РНБО Олексій Данілов неодноразово говорив про події в Білорусі як про виклик для України. Президент Володимир Зеленський неодноразово засуджував насильство в сусідній країні.

Однак це – лише слова. Ніяких конкретних заходів у Києві не вживають – ні стосовно самого Лукашенка, ні стосовно його оточення. І залишається тільки гадати, у чому ж причина цього зволікання, а, може, і відмови від власних обіцянок – в особистій симпатії, яку Зеленський може відчувати до Лукашенка, або в корупційних зв'язках українських і білоруських чиновників та олігархів.

У кожному разі така зухвала поведінка аж ніяк не личить Україні. Адже наша країна постійно наполягає на продовженні європейських санкцій проти Росії – і, до речі, 16 грудня ці санкції продовжені на чергові шість місяців. Але з боку самої України аналогічної солідарності з ЄС – коли мова йде про тиск на Лукашенка – як бачимо, немає.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини