MENU

Зеленський хоче позбавити українців виборчих прав – нардеп

1182 7

Навіщо Зеленський хоче позбавити українців виборчих прав?

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Ярослав Юрчишин, повідомляє UAINFO.org

Ні, ви не помилилися. Зміни до Конституції України, пропоновані Зеленським і підтримані більшістю, пропонують повністю забрати з Основного закону те, що вибори народних депутатів "на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування" (ст. 76).

Що означає відсутність загального та рівного права? Можливість установити, наприклад, майновий ценз (позбавити права незаможніх чи адресно ФОПів на спрощенній системі оподаткування) або ценз осілості (позбавити права тих, хто певний час не живе на території України.

Читайте також: Демократію можуть поховати: що віщують Україні зафіксовані соціологами тенденції

Що означає відсутність прямого права? Що депутатів обиратимуть не самі виборці, а хтось делегований ними. Ну, наприклад, партія. Тобто люди голосують за партію, а кого вже вона делегуватиме в парламент – її (тобто її донора/спонсора) право. Зробили п'ятірку з Мати Терези, Івана-Павла ІІ, Далай-лами, Ілона Маска й Мадонни, проголосували за них виборці, а вони в раду завели Лукашенка, Трампа, Кін Чен Іра, Скабаєву та Джека Різника.

Що означає відсутність таємного голосування? Те, що хтось матиме доступ до результатів голосування. І знатиме, за кого ви голосували. Аби потім мати можливість адресно боротися з дисидентами. Мегаподарунок "володаревому оку", легше шукати виборців попередників. А була б людина – справа знайдеться, правда, пані Венедіктова?

І не треба ховатися за впровадженням електронного голосування. Бо за таких умов спочатку треба його впровадити, протестити, зробити захист від російських гакерів, іще раз перевірити й тоді вносити зміни до Конституції. Якщо взагалі довелеться. Бо е-голосування цілком може забезпечити і рівність, і безпосередність, і таємність. А не ось це все...

Читайте також: "Все це має піти в минуле": робота парламенту й місцевих рад може стати відкритішою

Позбавлення людей права вільно, рівно й таємно самим обирати своїх представників замасковано під привабливим гаслом скоротити кількість депутатів. Навіть подано в одному реченні.

Але коли "Голос" під час перших голосувань за такий отруйний компот звертав увагу на те, що обмеження виборчих прав українців – це злочин, нас не чули. Видно вже розуміли, що рейтинг падає й виграти наступні вибори чесно шансів немає.

Ми не підтримуватимемо маніпуляцій. Зменшити кількість депутатів до 300 можна й не позбавляючи українців їх виборчих прав.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ярослав ЮРЧИШИН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини