MENU

Треба ліквідувати посаду президента, а не скорочувати Верховну Раду, – Ігор Луценко

542 3

Треба ліквідувати посаду президента, а не скорочувати Верховну Раду, – Ігор Луценко

Ідея про зменшення нардепів до 300 – найчистіший популізм.

Іде каналізація негативу до влади в сторону Верховної Ради. Парламент на це не заслуговує. Він і є та інституція, яка набагато ближче до людей, не готова робити щось проти інтересів виборців, пише Ігор Луценко, для Gazeta.ua, інформує UAINFO.org.

Народні депутати все-таки зустрічаються з громадянами, значно більше з ними спілкуються, аніж президент Зеленський, який перебуває у такому собі вакуумі. Доцільно було б ліквідувати інституцію президента - замість того, щоб скорочувати депутатів.

Треба розуміти, що народні депутати – це люди, які здебільшого потрапили у парламент завдяки олігархам, завдяки керівництву політичних партій. Через концентрацію впливу на парламент і зменшення депутатів легше його контролювати.

Читайте також: Зеленський хоче позбавити українців виборчих прав – нардеп

Це вигідно президенту, олігархам, керівництву партій, котрі дружать з олігархами. Бар'єр потрапляння у Верховну Раду тоді сильно підвищиться, а демократія з меншою імовірністю спрацює.

Якщо врахувати європейські показники, то не бачу причин, чому не залишити нинішній склад парламенту. Можна було б скоротити Раду, врахувавши, як зменшилося населення. Це була б нормальна ідея. Але при цьому треба б взагалі скоротити посаду президента.

Глава держави у нас завжди є очільником всієї корупції, узурпатором, порушником Конституції №1 і взагалі безконтрольною особою. Відповідальності у нього нуль, видатки на нього – мільярди гривень.

Читайте також: Демократію можуть поховати: що віщують Україні зафіксовані соціологами тенденції

При всіх тих злочинах, які попередні президенти вчиняли, ніхто не поніс відповідальності. Крім Януковича, який втік, і це сталося випадково.

Але приводом ставити питання про ліквідацію посади президента може бути добровільна відставка Зеленського або перевибори глави держави. За нинішньої системи влади ми не побачимо жодних радикальних конституційних змін.

Моменти для змін Зеленський давно пропустив.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ігор ЛУЦЕНКО, для Gazeta.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини