MENU

Маляр: Вичерпання конфлікту неможливе, доки існує Україна і РФ

760 3

Маляр: Вичерпання конфлікту неможливе, доки існує Україна і РФ

Звісно, я цікавлюся подіями у РФ і моніторю російський інформпростір, бо це теж поле бою, на якому вони воюють. Історія з Навальним – кінематографічна, що й казати. Я розумію всіх, кому це цікаво.

Але з точки зору українських національних інтересів ситуація наступна: для України питання не в персоналіях РФ (влада/опозиція), а в сутності самої російської держави. Навіть у разі повернення Криму і ОРДЛО під контроль України та встановлення формально добросусідських стосунків із РФ модель відносин між двома країнами не зміниться, пише юристка Анна Маляр, інформує  UAINFO.org.

Це завжди будуть відносини країни-імперії з колись завойованою, але втраченою територією, суверенітет якої суперечить інтересам РФ. У цих відносин можуть бути різні фази – активний конфлікт, заморожений, прихований тощо, але це завжди конфлікт інтересів.

Читайте також: Крым сыграл глобальную роль в судьбе России, вот только результат вряд ли кому-то понравится – Казарин

Чи можна співіснувати мирно в умовах перманентного конфлікту інтересів? Звісно, можна. Але для цього кожна країна повинна пройти свій шлях трансформації.

Україна повинна стати настільки сильною у військовому сенсі, щоб нас завойовувати стало непомірно дорого. А Росія повинна стати демократичною країною з вільним громадянським суспільством. Конфлікт при цьому залишиться, але ймовірність війни буде мінімальна.

Читайте також: Путін знову сигналізує Медведчуком – Портников

Вичерпання конфлікту неможливе за умов існування обох держав. Допоки існують обидві держави, допоки буде існувати між нами цей конфлікт. І ця ситуація не унікальна, у світі таких прикладів багато.

Утім, історичний бій у кожного свій. Кожна з цих двох країн – Україна і Росія – бореться за своє виживання. Так само, як ми постійно маємо ризик втратити державу, так само і РФ постійно стоїть перед цим викликом. Але в них ситуація складніша, бо вічних імперій не існує. Тому в нас питання духу і волі, а в них – питання часу. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Анна МАЛЯР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини