MENU

Поляк Вінценз як ніхто інший розумів важливість культури для розвитку України

425 8

Станіслав Вінценз

"Протягом останніх семи років культурне відродження України було в основі контрнаступу проти російської агресії. Це допомогло сформувати громадянську українську ідентичність і дозволило творчим індустріям країни вийти з десятиліть російського панування." Це цитата зі статті Марини Пезенті

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Микола Княжицький, повідомляє UAINFO.org.

Важливо, що цей текст надруковано на сайті одного з упливових мозкових центрів, що наближені до Демократичної партії у США, яка отримала свого президента й більшість у палатах парламенту.

Я бачу, і про це пише авторка матеріалу, що та робота з деколонізації України, яку ми почали після Революції гідності, зараз зупинена.

Деколонізація насамперед передбачає розвиток вільної української культури в діалозі з культурами європейських націй. Володимир Зеленський мав би зараз не продавати власний російськомовний продукт часів його шоуменства країні-агресоці, а заохотити пов'язані з ним структури створювати продукт українською та просувати його на європейські ринки. Це була б лінія поведінки, гідна президента.

Читайте також: Питаєте, чому ми досі відстаємо в культурі й мистецтві? Усе через вас

Після зміни влади й повернення патріотичних сил потрібно буде не лише продовжити культурну деколонізацію, а й знайти способи ефективного культурного діалогу з Європою, який прокладе дорогу до більшої політичної, економічної та оборонної інтеграції.

Завтра, 28 січня – 50-ті роковини від дня смерті великого європейського інтелектуала Станіслава Вінценза. Вінценз – автор епічного твору про українців і традиції Гуцульщини "На високій полонині".

Нам удалося повернути в Україну унікальну Вінцензову бібліотеку не лише з його помітками на чудових книгах, а й із автографами Мілоша, Ґедройця, Герш і багатьох інших видатних постатей 20 століття.

Читайте також: Забужко: Чехи як нація – ідеальний взірець культури пам'яті

На початку лютого бібліотеку Вінценза ми представимо в Історичному музеї на площі Ринок у Львові, а потім вона стане доступною в бібліотеці УКУ центру Шептицького.

Вінценз як ніхто інший розумів важливість культури для розвитку України. Саме він встановив перший пам'ятник Іванові Франку, на якому написано "Вірю в силу духу". "Кохай своє, шануй чуже" – цей вислів Станіслава Вінценза має стати гаслом розвитку нашої культурної ідентичності.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Микола КНЯЖИЦЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини