MENU

Питаєте, чому ми досі відстаємо в культурі й мистецтві? Усе через вас

923 3

Одна цікава людина запитує у фейсбука: чому, мовляв, "мы до сих пор отстаём от других стран в вопросах культуры и искусства"?

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Оксана Олійник, повідомляє UAINFO.org.

"Мы" – це українська культура, якщо хто не зрозумів, про яку саме культуру йдеться.

Вчасне спостереження. Приємно дивує, "что вы тоже заметили". "И раз уж вопрос прозвучал", поговорімо про це.

Читайте також: Досі говорите російською? Тоді не дивуйтеся, що з вас лізе "рускій мір"

Культура – це не те, що відбувається, поки вас немає вдома. Її неможливо застати в доброму стані, роками не дивлячись в її бік.

Бо ситуація яка. Спочатку ви виєте, що прикрити "ВКонтакте" й "Одноклассники" – "ущемление прав человека и тирания". Потім – що "как же мы без российского кино". Далі – що "квоты на радио не работают". Пізніше – що "нельзя запрещать ввоз российских книг, это же Пушкин, это же Достоевский"! Після цього – що "ну как можно образование на украинском, ну вот скажи на украинском "тригонометрическая функция". Далі – що "все равно, на каком языке обслуживание, лишь бы вежливое".

Я все перелічила? Е ні, ще одне: їдучи з Василькова до Києва, ви терміново переходите на "русский язык" – "а то ещё подумают, что вы с какого-то села, ей-богу". Ну й соцмережі на "русском" – "мы же все здесь культурные люди". А потім питаєте, "почему мы до сих пор отстаём от других стран в вопросах культуры и искусства".

Читайте також: Зневажені герої: Україна має важку артилерію, яку не використовує

В акробатиці є такий принцип: куди голова, туди й тіло. Так от: поки ваша голова накручує перегляди Дудю, поправляє статистику "Медузе" й піднімає в чартах Моргенштерна, ви взагалі не тут. Вас немає вдома.

Усе, що в цей час робиться у вас удома, робиться без вас. Без вашої участі. Без вашої допомоги. Долаючи ваш спротив, саботаж, знецінення.

І коли ви питаєте, "почему мы до сих пор отстаём от других стран в вопросах культуры и искусства", я хочу відповісти запитанням на запитання: а ви не о*уїли часом?

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Оксана ОЛІЙНИК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини