MENU

Якби закон про референдум прийняли 2019-го, Зеленський зараз був би імператором, – політолог

664 4

Якби закон про референдум прийняли 2019-го, Зеленський зараз був би імператором, – політолог

Чи потрібен закон про референдум? Ну, Зеленському так. Щоб люди думали, що він за явне народовладдя. Люди ж не знають, що референдум – сумнівне поняття. Щось на зразок референдуму було в допетровській Росії. Називалося – Земський собор. Так, зокрема, на соборі приймали рішення про включення України під руку московського царя.

Про це у своєму блозі пише політолог віктор Бобмренко, інформує UAINFO.org

І люди не знають, що, наприклад, у Німеччині референдуми заборонені якраз конституцією. Бо там вони, обпікшись на чаї, і на воду дмухають. Бо це ж у них Гітлер попросив німців вийти з Ліги націй, а вони дружно проголосували. Це у них на референдумі у 1934 році об'єднали пости канцлера і президента під Гітлера. Це ж на австрійському референдумі було прийнято рішення про приєднання Австрії. Повірте, мало хто з німців міг пов'язати два факти. Я голосував за "віддати всю владу Гітлеру у 1934" і за це у 1945-му мій будинок розбомбили, дружину зґвалтували, а сам я в Сибіру пиляю ліс, бо в полоні.

Читайте також:  Володимир Паніотто: В наш час можна змусити людей вірити в будь-яку дурницю

Нагадаю, що референдум про Незалежність України був уже постфактум і мав лише підтверджуючі мотиви. Мало хто пам'ятає референдум в Росії під назвою "да, да, нєт, да". Там було щось про довіру Єльцину, але я і сам вже точно не пам'ятаю. Але це дало моральне право Єльцину силовим методом розігнати парламент. Так що смішки смішками, а у незрілих демократіях часто референдум – лише можливість узурпувати владу. Вам Німеччини, Росії чи Криму у 2014-му мало?

Ой, уявіть. Літо 2019 року. А закон про референдум вже є таким, як сьогодні прийняли. І хтось дійсно збирає три мільйони голосів (так зараз у Конституції), щоб змінити у Конституції статтю 5, у якій вказано, що Україна є республікою. Найвеличніший робить відос. Каже, що порохоботам хоче зробити капєц. Але республіканський устрій не дасть йому цього зробити. Треба його в імператори. І на референдумі 72% (1% одумається) віддадуть свої голоси за монархію. Так колись у 1804 році французи Наполеона на референдумі зробили імператором. Щоб потім здохнути у снігах під Смоленськом. Але хто у нас історію коли вчив?

Потім 2/3 новообраний парламент підтримує ідею референдуму. І був би у нас зараз цар Володимир І. Потім би захекалися Бастілії штурмувати. А зараз на референдумі можна змінити дуже багато чого, що президент не наважиться сам. Наприклад, питання федералізації України. Питання мови вже завтра якісь медведчуки винесуть на референдум. Або Юля вилізе з питанням відміни закону про землю. Цей закон для незрілої демократії, де вірять популістам і телевізору, - це міна сповільненої дії.

Читайте також:  Айвазовська: Відмовляти народу у референдумі – це ставити під сумнів спроможність народу ходити на вибори

От чомусь же ніхто не дає право дітям голосувати за те, каша буде на обід у дитсадку чи морозиво? Бо не відають діти, що творять. З незрілим суспільством граються.

А потім будемо за десять років дивуватися – чому так погано живемо?

Пояснюю. Через 10 років ми будемо погано жити бо:

1. Вибрали нерозумного демагога президентом.

2. Вибрали в парламент купу фотографів і упирів, бо чомусь повелися, що вони будуть слугами народу.

3. Фотографи і упирі за свистком і за бабки проголосували маніпулятивний закон, за яким можна провести норми, які шкодитимуть Україні.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віктор БОБИРЕНКО, політолог


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини