MENU

"Масштабний антиукраїнський реванш". Науковці відреагували на скандальне рішення ОАСК проти правопису

852 2

Як повідомили ЗМІ, 28 січня 2021 р. Окружний адміністративний суд Києва скасував постанову Кабінету Міністрів України №437 від 22 травня 2019 року, якою було затверджено нову редакцію Українського правопису

Про це йдеться в заяві Академії наук вищої школи України, яку на УП оприлюднив її президент Олександр Наконечний, повідомляє UAINFO.org.

Формальною мотивацією цього рішення стало те, що уряд начебто не мав права регулювати правописні питання.

Хоча реально не важко бачити, що воно лежить у річищі масштабного антиукраїнського реваншу, який здійснюється останнім часом, зокрема, й через інструменти корумпованої та контрольованої проросійськими силами судової системи.

АН вищої школи України нагадує, що тривала робота над новою редакцією Українського правопису розпочалася ще 2002 року.

Читайте також: Шабунін: Кожна реформа, яку заблокував або зніс ОАСК – особиста відповідальність Зеленського

Однак лише той склад Національної правописної комісії, який був сформований урядом у 2015 році та включав усіх провідних учених-лінгвістів із академічних установ та університетів, зумів дійти до консенсусного рішення й запропонувати нову редакцію правопису, яку винесли на громадське обговорення.

АН вищої школи України у вищезазначеній комісії представляли професори А. П. Загнітко, О. Д. Пономарів, М. В. Стріха й О. І. Чередниченко.

У ході цього безпрецедентно широкого обговорення надійшло близько 600 звернень наукових та освітніх установ, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань та окремих громадян, які містили приблизно три тисячі пропозицій.

Усі вони були узагальнені й винесені на голосування. Підсумковий компромісний варіант правопису було розглянуто й одноголосно затверджено на спільному засіданні Президії Національної академії наук України та Колегії Міністерства освіти і науки України 21 жовтня 2018 року.

Читайте також: Депутати закликали Шкарлета оскаржити рішення ОАСК за позовом Портнова

Саме цей варіант ліг в основу урядового рішення від 22 травня 2019 року, і його схвально зустріла більшість філологічної спільноти (хоч водночас він став мішенню атак антиукраїнських сил).

АН вищої школи України наголошує: рішення Президії НАН та Колегії МОН України від 21 жовтня 2018 року, якими затверджено нову редакцію Українського правопису, ніким не оскаржені й продовжують діяти в повному обсязі.

Тому ми закликаємо Національну комісію зі стандартів державної мови, на яку після набуття чинності Законом про державну українську мову покладено й питання правопису, своїм рішенням підтвердити чинність нової редакції Українського правопису, затвердженої Президією НАН і Колегією МОН України 21 жовтня 2018 року. 

Саме на такій основі можна буде продовжити дальший природний процес удосконалення національної правописної системи.

Ухвалено Президією АН вищої школи України 28 січня 2021 р. одноголосно.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Олександр НАКОНЕЧНИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини