Юрист: То чи залишились фемінітиви у правописі?
"Мережа рясніє некоректними заголовками щодо відміни правопису. Правопис, встановлений Кабміном кілька років тому, ще не відмінили. Адже рішення суду ще не набрало законної сили (простими словами - рішення ще не виконується). За законом є ще 30 днів на оскарження. От якщо Кабмін не оскаржить, тоді вже можна буде писати і говорити, що нововведений правопис скасували", - про це на свої сторінці у Фейсбуці пише Анна Маляр, інформує UAINFO.org.
"Оскаржувались, як я розумію, не самі правила, а законність прийняття правил правопису Кабміном.
Тепер по суті самих правил. Я не скажу нічого за слово "етер", але щодо фемінітивів - не секрет, що певні громадські організації отримали немалі західні гроші за цей проект.
Читайте також: "Масштабний антиукраїнський реванш". Науковці відреагували на скандальне рішення ОАСК проти правопису
Річ не в тому, що Захід дуже хвилюється як ми там говоримо - посол чи посолка, адже в більшості їхніх мов все простіше і фемінітиви неможливі як такі. Просто наші громадяни їх переконали, що фемінітив дозволяє жінкам відчувати себе впевненіше, що це дасть поштовх до розвитку, самостійності, знизить насильство тощо. І під ці високі цілі отримали гроші.
Я не буду сперечатись з цими гіпотезами, бо вони висловлювались в умовах відсутності практики - може так, а може і ні.
Читайте також: Суд скасував новий правопис. Кабмін буде оскаржувати рішення
Але зараз вже є практика вживання фемінітивів, тож можна провести справжнє наукове дослідження і з'ясувати чи дійсно фемінітиви вплинули на суспільні процеси і на самих жінок. Україна має унікальний досвід, щоб вивчити це питання з точки зору доказової науки і зрозуміти - вірною була гіпотеза чи ми стали полігоном для чиїхось експериментів та заробітку?", - завершує юрист
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки