Die Welt: Штайнмаєр забув жертв нацистів в Україні, коли захищав "Північний потік-2"
Штайнмаєр спробував виправдати "Північний потік-2" історією Другої світової війни / REUTERS
Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр виправдав "Північний потік-2" тим, що у Німеччини є особливі зобов'язання перед Росією через злочини нацистського режиму. Так, ніби інші колишні республіки СРСР не постраждали так само чи й навіть більше в часи Другої світової війни.
Як повідомляє УНІАН, про це пише Die Welt, додаючи, що у політиків, вочевидь, закінчилися аргументи, якщо вони вдаються до таких невдалих історичних порівнянь, інформує UAINFO.org.
Але не кожен день людина, яка обіймає найвищу посаду в Німеччині, так неправильно трактує історію. Саме це і зробив президент Франк-Вальтер Штайнмаєр під час інтерв'ю для Rheinische Post. Він захищає газопровід "Північний потік-2", називаючи його "останнім мостом між Росією і Європою". І це дуже сумнівне твердження.
Але Штайнмаєр не зупиняється на цьому і просить пробачити Росії її поведінку, особливо з боку Німеччини, нагадуючи про 20 мільйонів смертей у СРСР через звірства нацистів.
"Так, ми живемо в сьогоденні, коли наші відносини дуже складні. Але є ще минуле і майбутнє, яке чекає нас попереду", - сказав Штайнмаєр.
Але якщо хтось вже почав говорити про історію, він не повинен ставитись до неї як до каменю, від якого можна відколоти окремий шматок, а потім створити з нього фальшиву пам'ять. Так, СРСР був російським проектом. По-правді кажучи, це було продовження російського імперілізму іншими методами. Також цілком виправдано можна називати Росію правонаступницею СРСР з багатьох точок зору.
Читайте також: The Economist: ЕС придется снять "розовые очки" и увидеть реальную Россию
Але це зовсім не означає, що німецькі злочини на території СРСР можуть служити підставою для більших моральних зобов'язань перед Москвою, ніж перед іншими столицями Східної Європи. Зрештою, Радянський Союз складався з багатьох інших країн, які сьогодні незалежні. Наприклад, країни Балтії й Україна, де злочини нацистів були особливо жахливими.
Тому Україна виправдано захищає себе проти лояльного до Росії трактування історії, до якого вдався Штайнмаєр. Зрештою, вона особливо сильно постраждала від обох диктатур: як радянської, так і німецької. Історик Тімоті Снайдер назвав регіон між центральною Польщею і західною Росією "кривавим краєм", де сталінізм, німецько-радянська окупація Польщі й Друга світова війна створили катастрофу небачених масштабів.
На початку 1930-х років Україна стала першою жертвою радянського геноциду проти українського населення, який називають Голодомором. А потім країна стала місцем найжорстокіших нацистських злочинів.
Читайте також: Лавров заявил, что Кремль готов к разрыву с Евросоюзом: "Хочешь мира – готовься к войне"
"Тому Україна насправді заслуговує на нашу подвійну солідарність, яка заснована на німецькій історії, а також на спробах допомогти їй не стати жертвою російського експансіонізму, який проявляється зараз в Криму й на Донбасі. "Північний потік-2", однак, представляє якраз протилежне. Оскільки він оминає український газопровід, який веде в Європу. Таким чином, у Москви будуть нові засоби шантажувати Київ", - йдеться в статті.
Тому спроба виправдати цю геостратегічну мету Москви історією Другої світової війни - це не лише історично неправильно. Це також ганебно з точки зору страждань, яких Східна Європа й неросійські частини СРСР зазнали від рук нацистської Німеччини і російського радянського імперіалізму. Вочевидь, така спотворена інтерпретація історії все ще присутня в німецькому дискурсі про Росію й Східну Європу, якщо навіть федеральний президент Німеччини без вагань поширює фальшиві твердження. Це інтелектуальна і моральна ганьба.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки