Зеленський розповів про майбутнє суду, який очолює Вовк
Повноваження Окружного адмінсуду Києва, який очолює Павло Вовк, будуть урізані відповідним законопроєктом.
Як повідомляє "Апостроф", про це заявив глава держави Володимир Зеленський, відповідаючи на питання журналістів в Борисполі, інформує UAINFO.org.
За його словами, законопроєкт про скорочення повноважень ОАСК буде оприлюднено вже 15 лютого.
Також Володимир Зеленський заявив, що будуть представлені інші проєкти законів, які стосуються судової гілки влади.
Читайте також: Європарламент рішуче наполягає на судовій реформі в Україні – юрист
На питання журналіста: "Чи є в планах щось зробити з цим судом (ред. - ОАСК)?", президент України відповів наступне: "Обов'язково! Ми всі незадоволені деякими кроками окремих суддів ОАСК. Я вже підписав подання законопроєкту. Там не зовсім скасування. Там в рамках чинного законодавства. Те, що я можу, ми заберемо всі ті повноваження, через яких раніше деякі судді ОАСК могли робити ті, мені здається, несправедливі, неправильні речі, через які суспільство незадоволене діями суддів цього суду".
Як повідомляється на сайті глави держави, вже наступного тижня народні депутати України зможуть розпочати опрацювання важливих законопроєктів щодо функціонування судової системи, ініційованих президентом Володимиром Зеленським.
Читайте також: Глава КСУ отримав 320 тис. зарплати за січень, хоч не ходив на роботу
У разі ухвалення першого законопроєкту всі судові спори, у яких оскаржуються акти центральних органів виконавчої влади, державних регуляторів та будь-якого іншого суб'єкта владних повноважень, які поширюються на всю територію України, забираються з виключної підсудності Окружного адміністративного суду міста Києва і будуть передані Верховному Суду як суду першої інстанції. Судом апеляційної інстанції у таких спорах буде Велика Палата Верховного Суду.
Таке врегулювання підсудності справ Верховному Суду як суду першої інстанції унеможливить будь-які маніпуляції з рішеннями суб'єктів владних повноважень, які раніше могли провокуватися через оскарження в ОАСК, вважають в ОП.
Читайте також: Дивуєтеся, звідки в нас такі судді? Погляньте, хто їх виховує
Інший проєкт закону передбачає обов'язкову перевірку на доброчесність чинних і майбутніх членів Вищої ради правосуддя, а також регулює питання діяльності служби дисциплінарних інспекторів в якості постійного структурного підрозділу секретаріату ВРУ.
У разі, якщо Рада затвердить третій законопроєкт, то будуть внесені зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та буде введена відповідальність за ненадання інформації на запит дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки