MENU

Своїми кримськими ініціативами Резніков робить щедрий дарунок колонізаторам і кладе міну під державу

900 2


Олексій Резніков

Ця колізія пов’язана з діяльністю віцепрем’єр-міністра й міністра у справах тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова

Про це для "Тижня" пише Ігор Лосєв, повідомляє UAINFO.org.

Знаний  російський політолог й опозиціонер Андрій  Піонтковський вважає Резнікова представником патріотичної частини нинішньої політичної команди Зеленського – Шмигаля. Подейкують, що на всіх перемовинах щодо Криму й Донбасу він демонструє послідовну проукраїнську позицію. Однак останнім часом пан Резніков робить кроки й заяви, що змушують дещо сумніватися в цьому.

Заступник головного редактора кримськотатарського телеканалу  ATR Айдер Муждабаев нещодавно поскаржився на те, що на канал фінансово тиснуть, що ставить під загрозу саме його існування. Він  пов’язує це з позицією Резнікова...

Єдиний у світі кримськотатарський телеканал ATR із Криму вигнали окупанти. ATR – один із небагатьох каналів, що здатні так чи інакше прориватися до інформаційного простору півострова. На материковій Україні ATR часто мав проблеми із державними інстанціями. Але тепер проблеми посилилися.

Читайте також: Якби президентом у 2014–2015 роках був Зеленський, ми б усі вмерли – Фурса

Резніков запропонував ATR замість звичайного фінансування подати документи на конкурс, куди вже звернулися 14 організацій. Хіба можна матеріальну підтримку такому телеканалові ставити в залежність від конкурсного випадку? Насправді це означає відмову в фінансуванні.

І тепер ATR змушений звертатися по допомогу до президента США Джозефа Байдена, до Великої Британії, до Європейського Союзу тощо. Треба думати, що там допоможуть. Але який на цьому тлі вигляд матиме Україна?

ATR – це індикатор готовності України боротися за повернення Криму. Якщо Україна поводитиметься так, як зазначено вище, то це означатиме, що з утратою Криму вона змирилася. Який тоді сенс створювати різні "Кримські платформи" на рівні МЗС, мобілізовувати західну дипломатію, громадську думку, якщо не виконувати свій елементарний політичний і моральний обов’язок?

І друга заява Резнікова, котра здивувала й обурила кримськотатарських лідерів. Віцепрем’єр сказав, що тим громадянам Російської Федерації, які приїхали на постійне проживання до півострова Крим, починаючи із 20 лютого 2014 року під час агресії РФ проти України та протягом окупації, нададуть змогу й у подальшому мешкати в українському Криму після деокупації, забезпечивши їх відповідними дозволами.

Що  це означає? Треба нагадати, що до Криму після початку російської окупації потрапила вельми специфічна частина населення Росії. Це люди із суто колонізаторським мисленням, із презирством до корінного населення, "собіратєлі зємєль", прихильники путінського варіанту "єдіной і нєдєлімой імперії", це свідомі вороги України. Люди іншого типу залишилися вдома в Росії.

Читайте також: Із Сибіру до Криму: як окупанти змінюють населення загарбаного півострова

Колонізатори прибули до Криму не просто, а з певною ідеологічною місією. Так, поміж них є люмпени, волоцюги та шукачі пригод, але переважна більшість – це люди ідейні, з яскраво вираженою антиукраїнською позицією. Дати їм дозвіл на мешкання в українському Криму означає погодитися на існування на стратегічному Півдні України потужної п'ятої колони Кремля. П'ятої колони вистачає скрізь в Україні, але в Криму, якщо заява Резнікова реалізується, буде не просто п'ята колона, а її, так би мовити, загін спецпризначення.

І як Резніков, котрий, як заведено тепер, полюбляє посилатися на Конституцію та зЗакон, збирається з усіх тих росіян знімати статтю Карного кодексу України про відповідальність за незаконний перетин державного кордону України? Там невеличке покарання, десь від трьох років ув’язнення, але все ж...

Це буде нова міна не дуже вповільненої дії під Українську державу, це буде підстава для постійного політичного, дипломатичного й військового втручання РФ (чи того, що від неї залишиться) у справи України.

І зрештою це удар по кримськотатарському народу, який у такому разі буде позбавлений останніх надій на облаштування свого національного життя в Україні. Після всіх геноцидів і депортацій кримські татари становлять у Криму заледве 15% населення. Російські колонізатори (легітимізовані паном Резніковим?) зведуть кількість  кримськотатарського народу на півострові до 5–7%.

Цей народ побоюється, що в такому разі можуть зовсім знехтувати його національними правами та потребами. Бо кримських татар зведуть до абсолютної меншості на власній етнічній та історичній території.

Чому Резніков вирішив зробити такий дарунок тим, хто прибув до українського Криму в обозі агресорів й окупантів, поки що залишається загадкою...

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ігор ЛОСЄВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини