MENU

ТОП-5 помилок при оформленні страховки

670 3

Страхування є сучасним методом запобігання можливих фінансових проблем, що особливо важливо для людей, які дотримуються активного способу життя.

Якщо у вас є авто, певна нерухомість, тим більше власний бізнес, або ви часто їздите за кордон, без страховки майже не обійтися. При цьому важливо знати деякі правила та норми, що зафіксовано у договорі страхування та які власник полісу зобов’язується виконувати, ставлячи свій особистий підпис у якості згоди.

Основні помилки

У сучасному суспільстві не завжди належним чином відносяться до умов договору страхування, подекуди нехтуючи необхідністю приділити більше часу та зусиль для більш ретельного підходу до вибору умов страхування. Відома в Україні страхова компанія «ПЗУ Україна», завжди акцентує увагу своїх клієнтів на відповідальному ставленні до оформлення договору страхування, інформує UAINFO.org

Отже, найбільш розповсюдженими є оманливі погляди, з якими стикався багато хто:

• брак уваги до деталей договору, особливо це стосується розділу «Права та обов’язки Сторін»;

• нехтування такою важливою  опцією, як франшиза;

• бажання оформити поліс за мінімальний кошторис;

• нехтування елементарними правилами безпеки, коли людина випробовує своє везіння, це часто провокує виникнення страхового випадку;

• несвоєчасне звернення до страховика з приводу виникнення страхового випадку й інші випадки нехтування термінами та строками.

Дії страхової компанії базуються на нормах законодавства України. Умови договору фіксують права і обов’язки двох сторін (страхової компанії та клієнта компанії), а їх  нехтування може призвести до небажаних наслідків. Саме тому важливо пам’ятати, що незнання законів та умов договору не звільняє від відповідальності. Розглянемо дещо детальніше кожен з пунктів.

1. Брак уваги до умов договору

Деякі люди лінуються повністю прочитати договір, спираючись на те, що умови зазвичай стандартні.

Такий підхід є хибним. Слід уважно прочитати весь документ, особливо приділивши увагу пунктам, де вказані умови виконання зобов’язань по відшкодуванню зі сторони страхової компанії. Важливо розуміти, в чому полягають права та які обов’язки обох сторін. Також слід чітко знати цифри (тариф, сума покриття, франшиза) та терміни.

2. Звертати увагу тільки на тариф, забувши про франшизу

Для деяких клієнтів, ласою приманкою є невеликий страховий тариф, при цьому вони згодні нехтувати й іншими не менш важливими умовами страхування. Але можливість зекономити не завжди є доцільною.

Особливо це стосується медичного страхування, де важливим є кількість та якість мед. послуг, а також ліміт страхування. Також не слід нехтувати такою умовою, як франшиза.

Франшиза –це та частина збитку, яку клієнт відшкодовує самостійно. Тож, коли вона занадто велика, майже усі збитки можуть виявитись підфраншизними, тобто в повному обсязі будуть компенсуватись самим клієнтом, що на практиці, нажаль, викликає обурення клієнта, зневіру у страхування в цілому та відчуття, що його ввели в оману. Краще обирати страховку з мінімально-можливою франшизою, що може запропонувати страховик.

3. Вибір «символічної» страхової суми та мінімального покриття ризиків

Даний пункт перетинається з попереднім. Не слід обирати умови «по мінімуму», оскільки така страховка може виявитися малоефективною. Особливо це стосується знову-таки медичного страхування. Правило «не слід заощаджувати на здоров’ї» ніхто не відміняв. Важливо скласти оптимальний перелік послуг та ризиків, щоб страховий поліс не став «черговим папірцем».

4.  Легковажність

Дуже часто буває так, що, придбавши страховий поліс, страхувальник не приділяє уваги умовам договору, зокрема: своїм обов’язкам, діям при настанні страхового випадку або діям, які він мав би вчиняти під час дії договору аби такий випадок не відбувся або його наслідки були би незначними. Будь-яка страхова компанія ретельно перевіряє причини виникнення страхового випадку та відповідність дій клієнта умовам зафіксованим у договорі страхування, та не стане відшкодовувати збитки, якщо будуть виявлені відхилення від вказаних у договорі умов отримання відшкодування.

5. Нехтування строками

Зазвичай страхувальник або застрахована особа намагається оперативно повідомити своєму страховику про виникнення страхового випадку. Такий підхід є абсолютно правильним, оскільки з’ясовувати обставини та приймати рішення завжди зручніше по гарячих слідах.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини