Підвищення облікової ставки до 7,5% річних не зупинить інфляцію, – економіст
Рішення Правління Національного банку щодо підвищення облікової ставки до 7,5% річних жодним чином не вплине на сповільнення інфляційних процесів в Україні, оскільки українська влада паралельно із цим підвищила ціни на енергоносії, що є головною складовою всіх товарів і послуг для населення.
Про це в ефірі телеканалу сказав голова комітету економістів України Андрій Новак, передає UAINFO.org.
«Підвищення облікової ставки до 7,5% не допоможе уповільнити інфляційні процеси в Україні. Коли зростає собівартість енергоресурсів, облікова ставка жодним чином не зможе допомогти. Тому що ми як споживачі маємо справу з реальними цінами на товари і послуги, а не з обліковою ставкою», – сказав він.
Читайте також: Фурса: Впервые за 20 лет в Украине случился чистый отток инвестиций. Почему же это произошло?
Економіст нагадав, що напередодні Національний Банк України переглянув прогноз інфляції і підняв облікову ставку до 7,5% річних. Прогноз НБУ передбачає збереження облікової ставки на цьому рівні до кінця року. Експерт таке рішення охарактеризував так, що «права рука не знає, що робить ліва»:
«З одного боку уряд з 1 січня 2021 року підняв ціни і тарифи на всі енергоносії: газ та електроенергію, що безумовно прискорює темпи інфляції. Оскільки енергоносії – це обов’язковий елемент собівартості всіх товарів і послуг. А з іншого боку НБУ у боротьбі із інфляцією піднімає облікову ставку. Це – абсурд», - пояснив він.
Андрій Новак акцентував, що всі країни світу в період боротьби із економічною кризою, що викликана боротьбою із COVID-19, обнулили облікові ставки, а деякі країни навіть зробили мінусовими.
«Економіки всіх країн світу у боротьбі із кризою максимально знизили облікові ставки, щоб зробити кредитний ресурс максимально низьким. НБУ працює чомусь точно навпаки: піднімає кредитні ставки і робить кредитний ресурс ще дорожчим», - обурився він.
Читайте також: Якщо загроза війни. Який бюджет потрібен Україні
Разом з тим зауважимо, що у 2020 році прибутки вітчизняних підприємств знизились на 41%. Так, український бізнес отримав 260 млрд грн. прибутку, що складає удвічі менше, аніж у 2019 році.
Нагадаємо, 15 квітня Національний банк України підвищив облікову ставку на 1 процентний пункт, і нині облікова ставка складає 7,5%. Також НБУ погіршив прогнози щодо інфляції і економічного зростання на кінець 2021 року.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки