MENU

НБУ пояснив рекордне підвищення облікової ставки

904 0

НБУ пояснив рекордне підвищення облікової ставки

Центробанк очікує, що населення почне активніше купувати держоблігації та класти гроші на депозит.

Рішення підвищити облікову ставку з 10% до 25% допоможе утримувати стабільний курс гривні та захистити доходи та заощадження громадян від знецінення, заявили у Національному банку, повідомляє UAINFO.org.

Там нагадали, що у квітні інфляція в Україні прискорилася до 16,4% у річному вимірі й за підсумками року вона може перевищити 20%.

У НБУ також нагадали, що у 2015 році інфляція досягала 60%, але через кілька років її вдалося знизити до 5%.

У центробанку радять українцям покласти гроші на банківський депозит, щоби захистити свої заощадження. Депозити є захищеними та у разі ліквідації банку Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відшкодовує вкладникам їх кошти. На час дії воєнного стану та трьох місяців після нього – це 100% гарантії. Після цього періоду гарантована сума за вкладами становитиме 600 тисяч гривень.

Читайте також: В условиях войны НБУ должен таргетировать доверие, а не спекулятивную ставку под 25%, – Алексей Кущ

Також українцям радять придбати цінні папери уряду. Максимальна ставка за випущеними раніше гривневими облігаціями становила 11,5% річних. Виплати за ними на 100% гарантуються державою та обслуговуються Мінфіном.

У НБУ кажуть, що завдяки підвищенню облікової ставки мають зрости ставки з ОВДП.

Якщо ж ставки по ОВДП зростуть слідом за обліковою ставкою, вони стануть набагато цікавішими для заощаджень та допоможуть українцям захистити свої гроші від інфляції, вважають у центробанку.

Також після рішення НБУ мають зрости ставки за банківськими депозитами.

"Як результат, очікується, що громадяни отримають більше можливостей економити у гривні. Це означає, що знизиться попит на валюту та тиск на обмінний курс. Тому НБУ зможе підтримувати курсову стабільність та гальмувати інфляцію", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Нацбанк різко підвищив облікову ставку. Що це означає?

Водночас НБУ не очікує значного підвищення ставок за кредитами, адже вони зростали й раніше. Це тим, що банки сильно ризикують не повернути кредит під час війни. Тому вони намагаються видавати кредити лише надійним позичальникам, за яких конкурують між собою. Така конкуренція стримує підвищення ставок за кредитами.

Крім того, зазначається, що зростання інтересу до гривневих депозитів та ОВДП допоможе знизити тиск на обмінний курс та стримувати інфляцію.

Після досягнення цієї мети НБУ почне знижувати облікову ставку, щоб стимулювати економіку.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини