MENU

Американська допомога: експерт розповів, якої зброї потребує Україна для захисту від російської агресії

1043 2

Американська допомога: експерт розповів, якої зброї потребує Україна для захисту від російської агресії

Заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь розповів, яку військову допомогу Україна отримує від США.

Як інформує UAINFO.org, про це він розповів виданню "Апостроф".

"Ми щорічно отримуємо допомогу від США на суму близько 300 млн доларів - і навіть більше. Але я хотів би наголосити, що сюди не вагонами або валізами везуть кеш. Ця допомога в принципі виражається не грошима, а матеріальними засобами. Це ті кошти, які в принципі крутяться всередині США, а потім Україна отримує готові послуги", - пояснив Самусь.

Читайте також: Bloomberg: Чорне море – наступне поле битви між Україною, Росією і США

За його словами, в цю допомогу входить і навчання особового складу, підготовка персоналу, фахівців тощо. Це, зокрема, і передача нам певних засобів: це засоби зв'язку, засоби контрбатарейної боротьби.

"Летальної зброї небагато. Ті відомі Джавеліни є в невеликій кількості. Можна згадати ще передачу Україні кількох патрульних катерів. Що стосується зброї, я б зараз сподівався на прорив в наших військово-технічних відносинах зі США, щоб ми говорили про протиракетну оборону. Це той елемент, який може змінити ситуацію, і на який вже буде реагувати Росія", - сказав експерт.

Читайте також: Російська Федерація на окупованому Донбасі проводить випробування новітніх зразків озброєння, зокрема, засобів радіоелектронної боротьби, – військовий експерт

Журналіст зазначив, що глава МЗС Дмитро Кулеба говорив про системи протиповітряної оборони та антиснайперські технології й запитав, чи можна це вважати проривом.

"Саме про це я й кажу. Він мав на увазі якраз системи Patriot - це протиракетна і протиповітряна оборона. Це сучасні системи, які можуть ефективно протидіяти російським ракетам і літакам. Це те, чого нам не вистачає зараз", - резюмував Самусь.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини