MENU

"ВПО не отримують допомогу на померлих родичів через вкрай ускладнену бюрократичну тяганину", – юристи 

747 0

"ВПО не отримують допомогу на померлих родичів через вкрай ускладнену бюрократичну тяганину", – юристи 

Для внутрішньо переміщених осіб значним чином ускладнилась процедура отримання допомоги на поховання та недоотриманих пенсійних виплат за померлих, оскільки переселенці часто не можуть надати повний пакет документів до уповноважених банків через неможливість їх отримання на окупованих територіях.  

Про це в ефірі українського телеканалу сказав Сергій Шпилєвий, юрист громадянської ініціативи "Восток- SOS", передає UAINFO.org.

Правник зауважив, що для отримання необхідних виплат родичам померлої особи необхідно подати до Пенсійного фонду заяву, до якої докласти свідоцтво про смерть, витяг із держаного реєстру актів цивільного стану, номер банківську рахунку і документ, що посвідчує особу, а також довідку про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи. Але у переселенців часто виникають труднощі із отриманням виплат. 

"Із отриманням виплат для ВПО стало значно гірше. Тому що з людей вимагають купу документів, а вони у свою чергу часто такі документи не можуть надати, тому що вони залишились на окупованій території", – сказав він. 

За словами юриста, часто стається так, що документи, видані ще за часів СРСР, люди втратили, і тому вони звертаються до відповідних архівів  на окупованій території, де отримують документи із печатками так званих "ДНР" і "ЛНР".  

"Пенсійний фонд України не приймає таких документів, в тому числі тих, що підтверджують спорідненість. І тому людям доводиться через суди доводити свою спорідненість", – зазначив Сергій Шпилєвий. 

Читайте також: Три закона, необходимые для защиты переселенцев и защиты от врага

Юристи водночас зауважують, що недоотриману пенсію за померлого родича можна отримати лише за останні три роки, але сам термін звернення обмежений. 

"Заяву про виплату недоотриманої під час життя пенсії потрібно подати протягом шести місяців. Якщо особа не може подати заяву у визначний строк, то вже з необхідними документами додатково додається свідоцтво про право на спадщину. Ці виплати ускладнені саме для осіб, які мешкали на окупованих територіях, що пов’язано з тим, що через карантинні обмеження особи не можуть своєчасно виїхати на окуповану територію", – пояснює Тетяна Самодерженкова, координатор громадської приймальні УГСПЛ. 

Читайте також: Як повернути виборчі права ВПО та трудовим мігрантам

За її словами, для таких осіб можна запропонувати вихід із ситуації. 

"Особа має звернутись до нотаріуса, який надасть відмову і запропонує звернутись до суду для поновлення строку. Це є підставою для можливості отримати недоотриману під час життя людини пенсію померлої особи", - радить Тетяна Самодерженкова. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини