MENU

Українцям платитимуть у разі ускладнень після вакцинації від COVID-19: хто і скільки зможе отримати

530 1

Українцям платитимуть у разі ускладнень після вакцинації від COVID-19: хто і скільки зможе отримати

Уряд ще наприкінці березня ухвалив постанову, покликану знизити рівень страху в багатьох українців перед вакцинацією від коронавірусу. Так, якщо щеплення призведуть до ускладнень, зокрема, до інвалідності, то держава виплатить таким пацієнтам компенсацію в розмірі не менш ніж 681 тис. гривень. На цей випадок МОЗ вже навіть виділило кошти.

Але як саме громадянам доведеться доводити, що ускладнення настали саме внаслідок вакцинації і на яку допомогу насправді вони зможуть розраховувати, розбирався OBOZREVATEL, інформує UAINFO.org.

Хто і скільки зможе отримати?

З державного бюджету України в 2021 році на програму компенсацій для МОЗ спрямовано 55 млн 920 тис. грн. Якщо людині встановлять групу інвалідності, пов'язану з ускладненнями, які можуть виникнути після вакцинації від коронавірусу, то вона отримає разову виплату.

• для осіб з інвалідністю 1 групи: в 400-кратному розмірі (908 000 грн) прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

• для осіб з інвалідністю 2 групи: в 350-кратному розмірі (794 500 грн) прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

• для осіб з інвалідністю 3 групи: в 300-кратному розмірі (681 000 грн) прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуватиметься прожитковий мінімум, встановлений на січень календарного року. Зараз в Україні він становить 2270 грн, а вже з липня буде 2379 грн.

Якщо людина померла від ускладнень, викликаних вакцинацією від коронавірусу, то виплату за цією програмою отримають члени сім'ї, батьки, утриманці померлого в 750-кратному розмірі (1 702 500 грн) прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Уся сума між ними буде розподілятися пропорційно. У разі відсутності документів, які підтверджують, що людина входить до складу сім'ї померлого, такий статус встановлюється в судовому порядку.

Читайте також: ВОЗ одобрила вакцину Sinovac

"Причинний зв'язок інвалідності з ускладненнями, що виникли внаслідок вакцинації, встановлюватиметься на підставі протоколу розслідування", – йдеться в постанові.

Виплати не надаватимуться людям, які постраждали від вакцинації, якщо вони отримували компенсацію за процедурою ВООЗ у межах глобальної ініціативи "COVAX". А також підставою для відмови є смерть заявника. Рішення МОЗ про відмову можна оскаржити в суді.

Хто і як буде встановлювати причини ускладнень?

"Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я" здійснюватиме фармаконагляд. Несприятливою подією після імунізації (НППІ) буде вважатися будь-яке погіршення стану, з яким пацієнт звернувся протягом 30 днів після проведення щеплення.

Як повідомили OBOZREVATEL у пресслужбі МОЗ, в установі охорони здоров'я призначають відповідального з питань фармаконагляду, хто буде аналізувати випадки побічних реакцій на вакцинацію і вести їх облік. Проте наголошується, що протягом усієї прищеплювальної кампанії в Україні не було жодної НППІ.

Алгоритм дій медпрацівника:

• під час вакцинації людину інформують про побічні реакції;

•  після щеплень медпрацівники визначають, чи є побічні реакції;

• у разі їх виникнення заповнюється карта-повідомлення.

Карта-повідомлення подається в разі НППІ після вакцинації не пізніше 48 годин. Розслідування серйозних випадків проводиться регіональною групою оперативного реагування, яка створена в кожному структурному підрозділу з питань охорони здоров'я в регіонах України.

До комісії входять: епідеміологи, інфекціоністи, неврологи, алергологи, імунологи, анестезіологи, педіатри/терапевти, судмедексперти. Голова комісії повинен мати спеціальність "терапія" або "педіатрія".

"Під час розслідування експерти збирають та аналізують велику кількість інформації про подію. Зокрема, інформацію про стан здоров'я і кількість людей, яких вакцинували з цього самого флакона, кількість щеплених за весь період, за день, кількість щеплених у тому ж закладі. Детальніше вивчають медичну картку пацієнта. Аналізують фонові рівні захворюваності", – повідомили в МОЗ.

Читайте також: Аби уникнути дискримінації: ВООЗ називатиме штами коронавірусу грецькими літерами

Тобто будуть порівнювати частоту розвитку несприятливих подій серед щеплених і нещеплених осіб однієї вікової групи, що проживають у межах в однієї адміністративно-територіальній одиниці.

Як отримати виплату?

Для призначення виплати в разі встановлення інвалідності потрібно подати до Міністерства охорони здоров'я пакет документів:

• заяву із зазначенням рахунку, відкритого в банку для перерахування коштів;

• копію паспорта та облікової картки платника податків із наданням оригіналу;

• довідку медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності або завірену копію;

• примірник протоколу розслідування, який надається групою оперативного реагування;

• копію рішення суду про встановлення відповідного факту (в разі його прийняття).

Якщо отримати компенсацію хочуть родичі померлого, то для них також передбачено перелік необхідних документів:

• заяву від кожної особи окремо, яка претендує на частину виплати;

• копію паспорта, копію облікової картки платника податків;

• екземпляр протоколу розслідування;

• копію свідоцтва про смерть особи;

• копію свідоцтва про народження (якщо виплату отримуватимуть батьки померлого), свідоцтва про шлюб (якщо виплату буде отримувати дружина померлого);

• копію рішення суду про встановлення факту перебування на утриманні або статусу члена сім'ї (в разі ухвалення такого рішення);

• довідку роботодавця про утримання із заробітної плати померлого на користь особи, яка має право на аліменти або утримання;

• копію рішення про призначення опікуном.

Розгляд відповідних заяв здійснюватиме комісія в МОЗ, міністерство самостійно затверджує її склад і чисельність. Ухвалити рішення вони повинні не пізніше ніж за 20 робочих днів із дати надходження заяви. У разі призначення виплат протягом 10 робочих днів видається наказ, кошти повинні перерахувати на поточні рахунки заявників не пізніше ніж через 5 робочих днів. Справи про компенсацію будуть зберігатися в МОЗ протягом 10 років.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини