MENU

Українські полярники помітили айсберги, що "літають". ФОТО

971 0

Українські полярники помітили айсберги, що "літають". ФОТО

Днями 26-та УАЕ спостерігала незвичне явище: цілі велетенські айсберги та острови наче “зависли” в повітрі над поверхнею Південного океану.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр, інформує UAINFO.org.  

Це – міражі, такі ж, як можна побачити над розпеченим асфальтом автошляхів або пісками пустелі. Однак над водою океану такий міраж трапляється виключно в полярних регіонах, і найчастіше саме довкола Антарктиди, адже тут холодне повітря з континенту має змогу виходити на відносно теплий, не скований кригою океан.

На відміну від пустельних (чи асфальтних) міражів, які формуються внаслідок нагріву поверхні сонцем, в Антарктиці необхідний контраст температури підтримується за рахунок накопиченого за літо тепла океану. Тому тут міражі можуть не відступати днями, а то й тижнями.

Читайте також: Розтанув найбільший у світі айсберг, який став зіркою соцмереж

Що таке міражі і як вони утворюються? Через аномальне заломлення світла в атмосфері, окрім предметів в їхньому дійсному положенні, з'являються також їхні уявні зображення. Вони є результатом внутрішнього відбиття предметів в атмосфері. Тонкий прошарок гарячого повітря "залипає" над поверхнею, не встигаючи підніматися і перемішуватись – він діє, як криве дзеркало, іноді навіть наближуючи далекі предмети.

Горизонт, який бачить спостерігач в цей час, є умовним, він лежить нижче справжнього. Чим більше контраст температури над океаном, тим нижче буде розташований умовний горизонт і утвориться товстіша смуга міражу. А помітно рваний край горизонту зумовлює турбулентність, що виникає на межі шарів теплого і холодного повітря, яка, в свою чергу, визначається швидкістю вітру і висотою хвилі океану.

Читайте також: Земля додатково "нагрілася" за час пандемії – ABC News

До речі, легенда про летючий корабель скоріш за все теж базується саме на явищі міражу.

Добре все ж таки, що летючі айсберги це лише міраж, бо інакше, крім перегортання пінгвінів, нашим полярникам довелося б відганяти від станції ще й величезні шматки криги.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини