MENU

Кліщі-невидимки нападають на українців: лікарка попередила про небезпеку

1802 0

Кліщі-невидимки нападають на українців: лікарка попередила про небезпеку

В Україні активізувалися кліщі. Нападати на людей можуть не лише дорослі особи, а й личинки.

Оскільки личинки кліща прозорі, людина може не помітити їх, що збільшує ризик зараження. Про це виданню Оbozrevatel розповіла докториня медичних наук, завідувачка кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету, лікарка-інфекціоністка Наталя Виноград, інформує UAINFO.org.

"Особливість цього року – запізніла весна. Кліщі люблять вологість, тому цей рік для них. Швидше за все, доросла особа вже достатньо агресивна і вже нападає. Потім, можливо, буде зміщення у часі нападу і проміжних стадій розвитку кліща – личинок", – наголосила вона.

"Прошу пам’ятати – не завжди при присмоктуванні кліща людина його бачить. Вона бачить тільки дорослого кліща, а інші стадії не бачить. Вони прозорі, вони не візуалізуються. Тобто якщо не бачили, що присмоктався кліщ, не факт, що він не присмоктувався. З’явилися ознаки захворювання – негайно до лікаря", – порадила медикиня.

Читайте також: Как спастись от жары: эксперты объяснили, поможет ли чай и сон без одежды

"Кліщі є резервуарами для цілої низки небезпечних збудників, зокрема, кліщового енцефаліту, хвороби Лайма, туляремії, геморагічної гарячки", – попередила вона.

В цьому контексті лікарка назвала такі ознаки хвороби Лайма: почервоніння, яке розростається кільцеподібно, потім виникає нове коло. "Все решту ми побачимо за станом людини – за відчуттям нездоров’я на зразок грипоподібного захворювання. Першою ознакою може бути головний біль".

Вона зауважила, що кожного разу після прогулянки на природі слід робити самоогляд і взаємоогляд. При цьому особливу увагу слід звертати на шкіру за вухами, на голову, на пахви та інші ділянки тіла, де шкіра більш ніжна.

Лікарка додала, що кліщі не живуть на деревах – вони не підіймаються вище, ніж на 1 метр від поверхні землі. Отже, кліщі можуть знаходитися на кущах і в траві.

Читайте також: Почему темнеет в глазах, когда встаешь, и в каком случае стоит бить тревогу

За її словами, кліща слід знешкоджувати так, щоб не розчавити його руками. "Не знімайте кліща голою рукою і не розчавлюйте його. Краще взяти пінцет чи навіть поліетиленовий кульок – так, щоб на ваші руки не потрапило те, що міститься всередині кліща, де й може бути збудник".

"Якщо ми знімемо кліща впродовж перших двох годин після того, як він напав, жодної загрози немає", – зауважила медикиня.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини