MENU

Чому у козацької люльки такий довгий мундштук

2209 6

Чому у козацької люльки такий довгий мундштук

Коли справа доходить до зображення образу запорізького козака, то одним з невід'ємних атрибутів зовнішнього вигляду лихого рубаки є вкрай специфічна люлька, яку заведено називати «люлькою». Відмінною особливістю даного пристосування є те, що на відміну від «класичної» курильної трубки люлька, як правило, має дуже довгу трубку для диму. Навіщо ж така потрібна?

Не без допомоги Миколи Васильовича Гоголя сьогодні величезна кількість людей абсолютно точно знає про те, що запорізькі козаки між справою були не проти затягнутися тютюном з люльки. Саме люлька в кінцевому підсумку і згубила гоголівського отамана Тараса Бульбу: козак загубив улюблений курильний прилад і поки шукав його в траві, його наздогнали та оточили польські солдати. Однак, повернемося до головного питання: чому козацька люлька така довга?

Читайте також: Археологи в Днепропетровской области раскопали многоуровневый курган. ФОТО

Як пише Novate, насправді довгий мундштук був не тільки у козацьких люльок, але майже у всіх ранніх курильних трубок. Досить подивитися на турецькі люльки того ж періоду, щоб помітити разючу подібність між ними. А якщо перестрибнути за океан і подивитися на американських індіанців, то несподівано виявиться, що й у них трубки мають довгий (а іноді й виключно довгий) мундштук, інформує UAINFO.org.

Люльки козаків дуже довгі

Турецька трубка

Індіанська трубка

Потрібен довгий мундштук для виконання відразу декількох завдань.

По-перше, сірники люди винайшли тільки в XIX столітті. Запальнички ще пізніше. До цього курцям доводилося користуватися або кресалом, або прикурювати трубку від вже розведеного джерела вогню. В обох випадках простіше і безпечніше підпалювати тютюн, коли трубка довга.

Читайте також: В Тернопольской области нашли саркофаг, который древнее пирамид Египта

По-друге, довжина мундштука впливає на смак тютюну (наскільки поняття «смак» можна застосувати до тютюнового диму). Довгий мундштук сприяє кращому охолодженню диму, а також робить його сухішим. На смак таке куриво виходить набагато приємніше внаслідок охолодження і зниження концентрації.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини