MENU

"Сплати або розпрощайся із квартирою", – економіст порадив українцям перевірити, чи мають вони бори за нерухомість

1463 1

"Сплати або розпрощайся із квартирою", – економіст порадив українцям перевірити, чи мають вони бори за нерухомість

Власники житлової та нежитлової нерухомості мають сплатити податок на нерухоме майно до кінця серпня, інакше щодо таких боржників буде застосовуватись пеня, а у разі відмови сплати їм навіть загрожує продаж об’єктів нерухомості.

Про це в ефірі українського телеканалу сказав заслужений економіст України Ігор Полховський, передає UAINFO.org.

"Податок на нерухомість – базовий податок для українців. Якщо людина не заплатила такий податок, то у неї утворюється борг і нараховується пеня, і через суд таку заборгованість будуть знімати. Якщо людина не хоче чи не може сплатити, тоді буде через суд накладено арешт на майно із подальшим продажем. Так роблять в усьому цивілізованому світі", - сказав він.

Читайте також: Відкриття ринку землі в Україні: скільки податку доведеться заплатити за продаж ділянки

Економіст нагадав, що відповідний податок сплачується за кожен квадратний метр для квартир площею понад 60 кв. метрів і будинків понад 120 кв. метрів, а також для різних типів об'єктів житлової нерухомості у понад 180 кв. метрів. Сплачувати податок доведеться за кожен квадратний метр понад цю норму.

"Податок розраховується на базі розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року – це 4 723 грн. При цьому ставку встановлює місцева влада, але за законом вона не повинна перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати. У 2021 році максимальна сума – 70,8 грн за квадратний метр", - сказав він.

Ігор Полховський радить власникам об’єктів житлової і нежитлової нерухомості перевірити наявність заборгованості, а для цього зареєструватись у особистому електронному кабінеті платника податків на сайті Державної податкової інспекції.

Читайте також: "Зарплата, відпустка і лікарняні – виключно на добру волю роботодавця", – юрист пояснила ризики для неофіційно працевлаштованих

"Тому що Податкова інспекція може надсилати "листи щастя" на ту адресу, яка є в їхній базі. Але ви могли вже переїхати і жити в іншій квартирі, тому не будете отримувати листи", - сказав він.

Економіст нагадав, що податок на нерухомість надходить до місцевих бюджетів, але при цьому не всі місцеві ради запровадили такий вид податку.

"Не всі міста відповідно до закону запустили ці програми. У місцевої влади не завжди "доходять руки", або свідомо не впроваджують такий податок із політичних міркувань, щоб бути обраними громадою на наступний термін", - завершив він.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини