Українка народила в Польщі четверню та може залишитися без допомоги: її чоловікові загрожує депортація
У Польщі українка народила четверню. Усі діти здорові, проте родині усе одно не до радощів. Чоловіка породіллі, який теж є громадянином України, можуть у будь-який момент депортувати з країни. Тоді жінка залишиться сама з дітьми у чужій країні.
Про це з посиланням на ЗМІ Польщі повідомляє видання Yavp.pl, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Так, 20 вересня українка народила одразу чотирьох дітей. Радісна подія сталася у лікарні Вроцлава. Жінка народила чотирьох хлопчиків, їх вага невелика, проте нормальна для четверні - від 1270 до 1550 грамів. Усі малюки почувають себе добре.
Проте батьку четверні загрожує депортація в Україну. Родина, у якій окрім новонароджених є ще одна дитина, може залишитися без батька та годувальника у чужій країні. Проблеми почалися зовсім нещодавно, хоча подружжя живе у Польщі вже шість років.
Читайте також: Трьох громадян України затримали в Польщі за збут викрадених автомобілів
Чоловік та жінка, які жили у Коростишеві, не були одружені, хоча вже мали дитину. Шість років тому вони переїхали до Польщі та почали жити у Вроцлаві. Там вони винаймали житло та знайшли роботу. Згодом українці одружилися, свій шлюб вони реєстрували у Польщі.
Згодом жінка завагітніла, а чоловік продовжив працювати на одній з фірм. Прикордонна служба перевірила роботу компанії, де був працевлаштований українець.
Було встановлено, що чоловік не мав дозволу на працю, за що його оштрафували на 3 тисячі злотих. Проте на цьому ситуація не вирішилася. Українцю повідомили, що він зобов'язаний виїхати з Польщі. Наразі депортація не має точної дати, адже через коронавірус чоловіка не можуть примусово змусити поїхати з країни.
Читайте також: Польща екстрадувала до США українського хакера за "торгівлю" комп'ютерними паролями
Родина, де народилася четверня, дуже переймається тим, що єдиного годувальника можуть депортувати у будь-який момент. Через це подружжя вже подало до прикордонної служби апеляцію з проханням змінити таке рішення. Родина також зайшла юриста, який їм допомагає.
Правозахисник стверджує, що Польща дійсно може депортувати чоловіка на законних умовах, проте рішення може змінитися. Через те, що українець забезпечує родину з чотирма новонародженими, він має шанс залишитися у країні. Проте за це треба боротися.
Ситуацією вже переймається уповноважена президента Вроцлава у справах мігрантів з України Ольга Хребор. Вона звернулася до воєводства та його голови, де живе багатодітна родина, з проханням звернути увагу на цю справу.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки