MENU

Закон про деолігархізацію доведеться переголосовувати через юридичну колізію – Железняк

483 1

За це рішення проголосували 279 народних депутатів із 379 / Фото УНІАН, В'ячеслав Ратинський

Голосуючи за законопроект про деолігархізацію в другому читанні, депутати Верховної Ради врахували три поправки, які суперечать одна одній.

Про це повідомив в Telegram глава фракції Голос Ярослав Железняк, інформує UAINFO.org.  

Він також опублікував відповідне рішення профільного комітету, прийняте 24 вересня.

"В результаті одночасного врахування поправок №№ 396,398,406 було прийнято рішення про виклад статті 5 в трьох різних редакціях", – йдеться в документі.

Читайте також: Віктор Таран: Закон про олігархів - це "шабелька", якою найвеличніший лідер країни Зеленський озброїться, коли вирушить на другий термін

Железняк зазначив, що "закон про олігархів 5599 будуть переголосовувати".

"Тепер потрібно ще одне голосування в Раді (по ст. 131) щоб виправити юридичну колізію. Інакше не підпишуть", – пояснив він.

Читайте також: Бортник: Закон об олигархах – это закон о большой политической коррупции, центром которой станет СНБО и ОП, куда на поклон будет идти большой бизнес

 

Верховна Рада 23 вересня прийняла законопроект про деолігархізацію в другому читанні і в цілому - його підтримали 279 депутатів.

10 вересня глава Верховної Ради Дмитро Разумков направив законопроект до Венеціанської комісії. До цього омбудсмен Людмила Денісова заявила, що деякі норми документа не відповідають Конституції, а його прийняття може порушити права людини. Опозиційні фракції також закликали звернутися до Венеціанської комісії. Висновок комісії очікується в грудні.

Згідно із законопроектом, олігархом вважається фізична особа, яка одночасно відповідає щонайменше трьом з таких ознак:

1) бере участь у політичному житті;

2) має значний вплив на засоби масової інформації;

3) є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який після початку дії цього закону є суб'єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на ринку відповідно до закону Про захист економічної конкуренції та протягом одного року поспіль підтримує або посилює такий стан;

4) підтверджена вартість активів особи (і суб'єктів господарювання, бенефіціаром яких вона є), перевищує 1 млн прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (у 2021 році - 2,27 млрд грн).

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини