MENU

Роковини катастрофи літака АН-26 під Чугуєвом: до чого привело розслідування

862 0

Роковини катастрофи літака АН-26 під Чугуєвом: до чого привело розслідування

Рівно рік тому, 25 вересня 2020-го, за два кілометри від військового аеродрому "Чугуїв" розбився літак Ан-26 Повітряних сил Збройних сил України. З 27 осіб, які перебували на його борту, вижив тільки один.

В результаті розслідування, яке тривало більше пів року, підозри було оголошено шести посадовим особам, наразі справу передано до суду. Як інформує UAINFO.org, про те, чому літак упав і яких висновків дійшло слідство, пише видання Оbozrevatel.

Літак Ан-26 ЗСУ розбився 25 вересня 2020 року близько 20:50. Катастрофа сталася за два кілометри від аеродрому "Чугуїв", коли судно заходило на посадку.

На борту перебували 27 осіб: 20 курсантів і 7 офіцерів, членів екіпажу. О 20:43 бортовий механік повідомив про вихід з ладу лівого двигуна. Близько трьох хвилин Ан-26 намагався приземлитися, але, не долетівши до аеродрому, розбився.

Внаслідок авіакатастрофи загинули 26 осіб: 19 курсантів і 7 членів екіпажу. Один курсант вижив.

Читайте також: Самый жестокий теракт в истории: что произошло в США 11 сентября 2001 года и как ответили американцы. ВИДЕО

Розслідуванням справи Ан-26, що розбився, займалося Державне бюро розслідувань (ДБР). Причини катастрофи з'ясовували протягом семи місяців. Було проведено ряд експертиз, досліджено речові докази, опитано потерпілих.

Підозри отримали:

- командувач Повітряних сил ЗСУ Сергій Дроздов,

- колишній командир військової частини А4104 В'ячеслав Глазунов,

- заступник командира частини Віктор Вовк,

- заступник командира частини з льотної підготовки Роман Куценко,

- колишній керівник польотами на аеродромі "Чугуїв" Олександр Жук,

- в.о. начальника Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба, депутат облради Олександр Туринський.

Куценко перебуває під нічним домашнім арештом, Жук – під цілодобовим, Вовка і Туринського відпустили під особисте зобов'язання, Дроздов – без запобіжного заходу. Жоден з підозрюваних не визнає свій провини у трагедії.

61 том справи передано до суду. Судовий процес почнеться після того, як всі підозрювані ознайомляться з його матеріалами.

Читайте також: "Пророческие" мозаики Припяти, предсказавшие катастрофу на ЧАЭС. ФОТО

Однією з головних причин трагедії слідство вважає навчальні польоти, які здійснювалися "конвеєром" (Ан-26 виконував шостий політ поспіль). Так, в Офісі генпрокурора повідомили, що порушення з боку командування були системними.

Крім того, на борту Ан-26 перебували особи, які взагалі не повинні були там знаходитися.

Сам політ було дозволено з порушенням правил експлуатації судна та здійснення польотів. А в момент кризової ситуації командування польотами не вчинило всіх дій, необхідних для уникнення трагедії, повідомили слідчі.

Про результати слідства у справі Ан-26 сьогодні на своїй сторінці в Facebook написала генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова. Вона зазначила, що за більш ніж 7 місяців роботи представники державного обвинувачення зібрали понад 60 томів матеріалів із зазначенням всіх деталей того фатального дня 25 вересня 2020 року.

Читайте також: Апокалипсис сегодня. Ковид и климатические взрывы обострили еще одну проблему

У публікації Венедіктова підкреслила, що керівництвом ВПС була порушена заборона на "конвеєрний" політ – коли літак з курсантами не сідає на землю і не отримує належного технічного огляду перед наступним вильотом. В результаті організатори навчань не змогли належним чином відреагувати на критичну ситуацію і вжити заходів для запобігання краху.

"Разом з тим, підозрюваний, який вже звільнений з посади командувача Повітряних Сил Збройних Сил України, жодного разу до Державного бюро розслідувань не з’явився та не ознайомився із матеріалами досудового розслідування. Його адвокати затягують розгляд клопотання слідчого про встановлення строку для ознайомлення із матеріалами, заявляючи численні клопотання та відводи слідчому судді. Тому це клопотання не розглянуте вже упродовж більш як півмісяця.", – констатувала глава Офісу генпрокурора та запевнила, що прокуратура робить все можливе, щоб всі причетні до системних порушень, які призвели до авіатрагедії під Харковом, відповіли перед законом.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини