Римейк економічної кризи 2008 року стукає в двері
"Все більш голосний стук чутно вже від Китаю до Англії... Населення багатих країн за півтора року коронавірусних негараздів надзвичайно скучило за звичним життям на широку ногу і без обмежень. І як тільки з’явилася можливість трохи видохнути з полегшенням, зі всіх сил кинулося наздоганяти – виробляти все, що недовиробили, споживати все, що недоспожили. І тут на самому початку цього бігу…стоп. Прибігли", - про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише політолог Андрій Миселюк, інформує UAINFO.org.
"Як виявилося, швидко надолужити втрачене неможливо в принципі. Більш того, дуже великий знак питання – чи можливо взагалі. Оскільки для цього не вистачає практично всього – енергії, робочих рук, потужностей….
Розрізнені фрагменти кризової осені-2021 днями почали складатися в один пазл.
… Зупинка заводів у Китаї, відключення опалення та ліфтів в домах, непрацюючі світлофори на китайських вулицях.
…Німецька компанія Deutsche Energiepool припиняє поставки газу клієнтам через високі ціни на газовому ринку.
… В Англії запаси палива на більшості АЗС (по різних оцінках від 50 до 90%) вичерпані, великі черги і неможливість заправити транспорт.
Читайте також: Может повториться 2008 год: почему мир оказался на грани масштабного кризиса
Особливо вражають новини з Китаю. Таке враження, що це будні не величного азіатського економічного тигру, а початок 90-х в рідній Україні: зупинки підприємств внаслідок дефіциту електроенергії, віялові відключення світла, намагання опалювати жилі кімнати газовими плитами, неповний робочий день у торгових закладах, машини без фар їдуть по вулицям без світла світлофорів.
(Хоча так само сильно вражає перспектива того, що британці ризикують залишитися без Guinness`a (!) та іншого пива – бо дороговизна палива заважає виробляти необхідний для пивоварів вуглекислий газ… ).
Перебої з електрикою в Китаї почалися ще влітку. Брак електрики торкнувся 100 мільйонів жителів трьох провінцій. У деяких містах жителів просять не користуватися в години пікового попиту на електрику бойлерами і мікрохвильовими пічками. Торгові центри закриваються раніше, ніж передбачалося.
При цьому ще в десяти провінціях Китаю, в тому числі в промислових центрах, вже введені обмеження на споживання електрики. За оцінкою інвестиційного банку Goldman Sachs, перебої з електрикою торкнулися 44% промислової діяльності Китаю.
З липня нинішнього року кілька секторів китайської промисловості змушені працювати з жорсткими обмеженнями по споживанню електрики.
Читайте також: Китай останавливает заводы из-за нехватки электроэнергии
При цьому одна з енергетичних компаній написала в соцмережах, що перебої триватимуть всю зиму, а раптове відключення електрики стане новою нормою. Пізніше пост видалили, але незабаром схожа заява пролунала на офіційному телеканалі.
І це все відбувається до (!) приходу зимових холодів та зимового стрибка споживання.
Енергетична криза у Китаї тільки набирає обертів. Експерти вважають її головними причинами дефіцит вугілля і нові квоти на емісії вуглекислого газу в Китаї.
Причини енергетичної кризи в Китаї лише частково локальні (розчищення блакитного неба над Пекіном до зимової Олімпіади, бойкот австралійської сировини через дипломатичний конфлікт).
Читайте також: Топливный кризис в Британии усугубился: дизель крадут из баков авто, началась мобилизация военных
В іншому вони - загальносвітові: швидке відновлення виробництва і споживання після локдаунів, рекордні ціни на природний газ в світі і перехід від викопного палива до поновлюваних джерел енергії задля боротьби з глобальним потеплінням.
"В світі склалися ідеальні умови для того, щоб в найближчі місяці газ і світло, а слідом і їжа, матеріали, товари і транспорт продовжили дорожчати, бізнес - розорятися, економіка - гальмувати, а люди – бідніти", констатує Бі-Бі-Сі", - завершує політолог.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки