Українцям розповіли, як отримати безплатне лікування у приватних клініках
За медичні послуги у недержавних закладах заплатить Національна служба здоров’я.
В Україні пацієнти можуть безоплатно отримати лікування та медичну допомогу у приватних медзакладах. За ці послуги заплатить Національна служба здоров’я (НСЗУ). Проте, це буде можливо лише за умови, якщо приватна клініка має договір з НСЗУ.
Про це повідомляється на прес-брифінгу НСЗУ, який транслювався на Facebook, інформує UAINFO.org.
Як стало відомо, наразі в Україні вже 271 приватний медзаклад і понад 500 лікарів, які оформили ФОП, мають договори з НСЗУ. Первинну медичну допомогу за цим договором надають 228 приватних закладів та 528 лікарів-ФОП.
"Найбільше приватних надавачів на первинці в Одеській області - 74, у Дніпропетровській - 73 та у Львівській - 61. Загалом з квітня цього року НСЗУ виплатила приватним закладам понад 450 млн грн за первинну медичну допомогу, які пацієнти отримали безоплатно", - повідомляє прес-служба.
Як отримати безоплатну медичну послугу у приватному закладі на спеціалізованому рівні:
- Пацієнт має отримати електронне направлення у сімейного лікаря, який також може працювати як ФОП чи у приватній лікарні.
- Після цього, вже маючи електронне направлення, пацієнт може обрати приватний заклад, який надає потрібну йому медичну послугу та має договір з НСЗУ за цим пакетом.
Дізнатися, які приватні медичні заклади уклали договори на безоплатне надання послуг для пацієнтів у тому чи іншому регіоні України, можна на офіційному сайті НСЗУ.
Найпопулярніші напрями, за якими приватні заклади уклали договір з НСЗУ:
- 57 закладів уклали договір на надання медичної допомоги для дітей та дорослих в амбулаторних умовах;
- 55 медзакладів надають безоплатні послуги з раннього виявлення онкозахворювань;
- 51 приватна клініка та 14 лікарів, які оформили ФОП, уклали з НСЗУ контракти на вакцинацію населення протиCOVID-19;
- Ще 14 приватних медичних установ можуть безоплатно робити українцям хірургічні операції.
Читайте також: У Дніпрі COVID-реанімація лікарні Мечникова заповнена: всі хворі не вакциновані, – Риженко
Окрім цього, приватні клініки оформлюють договори на медичний супровід та лікування пацієнтів, які хворі на туберкульоз. Також медичні установи можуть надавати послуги з ведення вагітності в амбулаторних умовах, допомагати пацієнтам з онкологічними захворюваннями та тим людям, у яких стався інфаркт або інсульт.
Також у НСЗУ нагадали про те, що доступність медичної допомоги для українців забезпечується завдяки тому, що приватні аптеки стали партнерами держави в урядовій програмі реімбурсації лікарських засобів "Доступні ліки".
Читайте також: Марію Максакову відправили до психлікарні, щоб перевірити на нормальність
Як вже повідомляв УНІАН, в НСЗУ заявили, що у травмпунктах пацієнти мають отримувати допомогу безплатно. Окрім цього, з 1 жовтня буде розширено перелік пацієнтів, які зможуть отримати інсулін безкоштовно.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки