MENU

Президентка Тайваню попереджає про "катастрофічні наслідки", якщо Китай захопить острів

1025 0

Президентка Тайваню попереджає про "катастрофічні наслідки", якщо Китай захопить острів

Тайвань має намір захищати свою демократію від все агресивнішого Китаю, заявила президентка острова Цай Інвень. Вона попередила про "катастрофічні наслідки" для регіону в разі падіння Тайваню.

Коментарі Цай прозвучали на тлі рекордних порушень зони протиповітряної оборони Тайваню китайськими військовими літаками. У вівторок прем'єр-міністр Тайваню Су Ценг-Чанг заявив, що "надмірна" активність порушує мир в регіоні, і що Тайвань повинен бути напоготові, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) за перші чотири дні жовтня направила близько 150 літаків в зону ідентифікації протиповітряної оборони Тайваню (ADIZ), що в ЗМІ вже назвали демонстрацією сили. Світові уряди назвали це актом залякування та агресії, і засудили дії НВАК.

У статті для журналу Foreign Affairs Цай підкреслила прагнення Тайваню до миру, але заявила, що "якщо його демократія і спосіб життя опиняться під загрозою, Тайвань зробить все необхідне для самозахисту".

Читайте також: Напруга зростає: 52 бойових літаки КНР вторглися в повітряний простір Тайваню. ФОТО

Однак вона також закликала інші країни "зрозуміти цінність співпраці з Тайванем" на тлі ширшої загрози, яка походить від Китаю.

"І вони повинні пам'ятати, що якщо Тайвань паде, наслідки будуть катастрофічними для регіонального миру і системи демократичних союзів", - написала вона.

Пекін претендує на Тайвань як на провінцію Китаю і пообіцяв захопити його силою, якщо буде потрібно. Пекін вважає уряд Цай сепаратистами, але вона заявила, що Тайвань уже є суверенною державою, якому не потрібно проголошувати незалежність, і не бажає конфлікту.

"На тлі майже щоденних вторгнень НВАК наша позиція щодо міжпросторових відносин залишається незмінною: Тайвань не піддасться тиску", - сказала вона.

Читайте також: Neue Zürcher Zeitung: Україна і Тайвань – жертви однієї війни, яку ніхто не хоче помітити

Небагато країн офіційно визнають Тайвань, і ця ситуація, за словами Цай, змушує Тайвань мислити асиметрично, формуючи неофіційні партнерства та угоди. За словами Цай, зі зростаючими зв'язками по всьому світу Тайвань стає все більш важливою демократією, торговим партнером і глобальним постачальником, а також найважливішим сегментом острівного ланцюга від північної Японії до третього за величиною острова у світі - Калімантан (Борнео), який належить Індонезії, Малайзії та Брунею.

"Якщо ця лінія буде порушена силою, наслідки порушать міжнародну торгівлю і дестабілізують всю західну частину Тихого океану", - сказала вона. "Іншими словами, нездатність захистити Тайвань буде катастрофою не тільки для тайванців; вона перекине архітектуру безпеки, яка забезпечувала мир і надзвичайне економічний розвиток в регіоні протягом семи десятиліть".

Аналітики сперечаються про те, наскільки безпосередній є загроза, але ескалація на цьому тижні стривожила спостерігачів і викликала закиди з боку різних країн, передає The Guardian.

Тайвань сподівається забезпечити стримування Китаю коштом міцних міжнародних зв'язків та інвестицій у свою обороноздатність, включаючи закупівлі зброї через США.

"Такі ініціативи покликані максимально підвищити самодостатність та готовність Тайваню, а також показати, що ми готові нести свою частку тягаря і не сприймаємо підтримку наших партнерів з безпеки як належне", - сказала Цай.

Тайвань "повністю прихильний співпраці з нашими сусідами для запобігання збройних конфліктів в Східнокитайському і Південнокитайському морях, а також у Тайванській протоці", додала вона.

ZN.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини