MENU

Княжа печатка гетьмана Мазепи: що відомо про сенсаційну знахідку. ВІДЕО

3911 3

Княжа печатка гетьмана Мазепи: що відомо про сенсаційну знахідку. ВІДЕО

В одній з приватних українських колекцій виявили унікальну печатку гетьмана Мазепи, що підтверджує його князівський титул.

Як повідомляє "ТСН", масивну срібну печатку із князівським гербом Івана Мазепи атрибутувала російський історик Тетяна Таїрова, яка протягом останніх 18 років досліджує особистість гетьмана, інформує UAINFO.org.

Для роботи з архівами жінка навіть вивчила українську мову. Дослідниця каже: ще потрібна експертиза, щоб з'ясувати, до якої доби належить метал печатки, але в оригінальності вона вже не сумнівається.

Читайте також: Архітектор Іван Зарудний – киянин, який запровадив у Москві стиль українського бароко

Раніше історики навіть не здогадувалися про існування цього артефакту. Було відомо, що Мазепа просив у Священної Римської імперії надати йому княжий титул. Однак вважалося, що гетьман його так і не отримав, адже диплом, який підтверджує титул, досі не виявили.

"Насправді самого диплома теж ще ніхто не бачив, але ось печатка є свідченням того, що Мазепа прийняв цей титул і використовував його в побуті. Надання князівського титулу означало визнання власне його як особистості та визнання його держави - Війська Запорозького", - розповіла вчений секретар національного заповідника Наталя Саєнко.

Читайте також: Мазепин герб у самому серці Росії: які українські сліди ховає московське середмістя. ФОТО

Тетяна Таїрова повідомила, що ще необхідна експертиза, аби з'ясувати до якої епохи належить метал, але в оригінальності знахідки вона не сумнівається.

Печатка належить приватному колекціонерові, який купив її 8 років тому, у чоловіка, який, нібито, знайшов артефакт у річці.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини