MENU

Під Києвом знайшли сліди найдавніших поселень людей – їм понад 10 тисяч років

964 0

Під Києвом знайшли сліди найдавніших поселень людей – їм понад 10 тисяч років

Археологи у Бучанському районі виявили стоянки давніх людей, яким понад 10 тисяч років.

Як повідомляє пресслужба НАН України, у роботах брали участь співробітники Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба" Інституту археології НАНУ, інформує UAINFO.org.

Археологічна розвідка проводилася у Київській області напередодні будівництва Великої кільцевої автомобільної дороги навколо Києва (ВКАД).

Читайте також: Княжа печатка гетьмана Мазепи: що відомо про сенсаційну знахідку. ВІДЕО

Спеціалістам вдалося виявити три стоянки давніх людей, яким понад 10 тисяч років. За словами археологів, люди жили тоді у спорудах на кшталт чумів, що й донині використовуються населенням крайньої півночі Євразії.

Стародавні люди, чиї стоянки виявили вчені, займалися полюванням і облаштовували свої тимчасові житла у вигляді чумів на шляхах міграції тварин. Зокрема, биків, кабанів і оленів. Вони заселяли не тільки територію сучасної України, а й Європи.

Будівля древніх людей була діаметром 4-5 м із вогнищем посередині, в якій могло мешкати до 10 осіб.

Читайте також: Археологи виявили на Полтавщині десятки артефактів, яким 2,5 тис. років. ВІДЕО

"Наукові моделювання доводять, що середня густота заселення території Європи в час палеоліту була не більшою, ніж одна людина на квадратний кілометр. Археологам не часто таланить виявити стоянки того часу. Відкриття і дослідження кожної – це значний внесок у наше розуміння найдавнішої історії", - прокоментував результати археологічної розвідки керівник досліджень Тарас Милян.

На місці розкопок вчені поки розкопали вироби з кременю, але найближчим часом сподіваються знайти більш вагомі знахідки. При обстеженні тільки першої ділянки були виявлені та нанесені на карти 15 нових об'єктів археології.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини