MENU

Деякі секрети дегустації вин

657 0

Деякі секрети дегустації вин

Дегустація є одночасно наукою і мистецтвом. Професіонали здатні визначити переваги та недоліки вина. Проводячи аналіз, порівняння, вони використовують спеціальну термінологію, тренують зір, смак, розвивають пам’ять.

Мета дегустації – не обов’язково виявлення певних параметрів та їх оцінка. Ті, хто любить вино, дегустують напої просто для отримання задоволення. Але цей процес має певні тонкощі, про які варто знати, готуючись до важливої процедури.

1. Правильна атмосфера

На сприйняття напою впливають час доби, температура та освітленість приміщення, відтінок стін та колір скатертини, настрій та самопочуття дегустатора. Несумісні з вином тютюновий дим, насичений аромат парфумів. Тобто сама атмосфера дегустації повинна сприяти можливості прислухатись до своїх відчуттів, зосередивши всю увагу на напоях.

Основні правила дегустації досить прості. Спочатку відбувається знайомство з білими винами і лише потім – з червоними. Починати варто з сухих, а закінчувати солодкими напоями. Складні та дорогі екземпляри приходять на зміну легким столовим винам. Міцність та вік витримки також поступово збільшуються.

Для кожного виду вин вигадані оптимальні розмір та форма келихів. Прозоре скло дозволяє насолодитись кольором напою. Завдяки видовженій тонкій ніжці рука не торкається самого келиха та не зігріває вино, а на стінках чаші не залишаються відбитки пальців.

При першому знайомстві з вином виявляються всі особливості його букету, структури, кислотності, насиченості. Навіть невеликий ковток дозволяє оцінити тривалість післясмаку. Напій наливається на 1/3 частину об’єму келиха саме для того, щоб можна було насолодитись кольором та ароматом, не ризикуючи його виплеснути.

2. Під прицілом дегустатора

Читайте також: Ученые объяснили, почему сыр – лучшая закуска к вину

Перший етап дегустації – візуальна оцінка вина (палітра відтінків, блиск, чистота, прозорість, насиченість). Колір вина дозволяє визначити час його витримки. Молоді червоні вина мають малинові та фіолетові відтінки. З часом вони змінюються на вишневі, гранатові та рубінові. Старі напої набувають рудуватих тонів та кольору цегли. Витримані білі вина нагадують розплавлений бурштин. Якщо це ігристе вино, увага звертається також на гру бульбашок, їх кількість та розмір.

Про кислотність розповість блиск напою. Зрілий виноград надає йому концентрований, інтенсивний колір. Більш насиченими є вина з теплих виноробних регіонів. Десертні та міцні напої відрізняються тягучістю. Зберігання в дубових бочках надає їм благородних золотистих відтінків.

3. Оцінюємо смак та аромат

Аромат та смак вина можуть нагадувати ягоди, фрукти, горіхи, квіти, мед, шоколад, прянощі. Професіонали в деяких з них вловлюють запах морських каменів, сигар, зеленого перцю і навіть кошачої сечі. Аналіз аромату та смаку вони ділять на перше враження і вдумливе вдихання та смакування після збовтування.

Аромати та смакові якості виявляють сортові особливості. Так, Marlborough Sun Sauvignon Rose має яскравий виразний аромат з відтінками червоного агрусу, рожевого грейпфруту, маракуйї та червоної смородини. В процесі аерації в букеті з’являються нотки троянди, хризантеми та прянощів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини