MENU

Вчені знайшли сліди пожеж у далекому минулому Антарктиди

701 0

Вчені знайшли сліди пожеж у далекому минулому Антарктиди75 мільйонів років тому в Антарктиді вирували пожежі Science Alert

Міжнародна група вчених заявила про те, що 75 мільйонів років тому, за часів динозаврів, в Антарктиді вирували лісові пожежі, які спалювали вщент дерева.

Таких висновків дослідники дійшли, проаналізувавши викопні останки, знайдені на острові Джеймса Росса, повідомляє Science alert, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

Протягом пізнього крейдяного періоду (100-66 мільйонів років тому), одного з найтепліших періодів в історії Землі, острів Джеймса Росса був покритий хвойними лісами, в яких росли папороті та покритонасінні рослини. Тут також мешкали динозаври.

Але не все було так гладко. Стародавні пожежі спалили частину лісів, перетворивши їх на вугілля, яке знайшли та вивчили вчені. Нове дослідження підтверджує біль ранні, під час яких вчені з'ясували, що лісові пожежі були частим явищем в Антарктиді 84-72 мільйони років тому. Інше дослідження, проведене у 2015 році, задокументувало перші відомі сліди пожежі часів динозаврів, що сталася у Західній Антарктиці.

Читайте також: Дослідники з'ясували, що у співочих лемурів є почуття ритму, як у людей

У ході нового дослідження вчені вивчили викопні останки, які знайшли на острові Джеймса Росса у 2015-16 роках. Ці скам'янілості містили залишки рослин, що нагадували кам'яне вугілля.

Такі фрагменти були невеликими: 19 на 38 міліметрів. Проведений аналіз показав, що вони є спаленими залишками голонасінних рослин, імовірно, із сімейства хвойних дерев під назвою Araucariaceae.

Читайте також: Екзопланета з дощами з заліза виявилася ще більш незвичайною, ніж вважалося

Вчені стверджують, що потужні лісові пожежі були доволі поширеним явищем у пізньому крейдяному періоді. Більшість свідчень таких явищ було виявлено в Північній півкулі, але зустрічаються вони і в Південній, на території сучасних Танзанії, Нової Зеландії та Аргентини.

Наприкінці крейдяного періоду відбувається розпад суперконтиненту Гондвана, внаслідок якого деякі регіони, такі як Антарктида, виявилися ізольованими. За словами дослідників, у ті часи цей регіон був вільний від льоду та вкритий рослинністю, яка легко спалахувала, а джерел займання було безліч: удари блискавок, метеорити, виверження вулканів. Спостерігався високий рівень кисню, який підтримував тривале горіння.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

ZN.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини