MENU

COVID-сертифікати: хто може їх перевіряти, які штрафи загрожують та що буде при відмові їх показати

2311 16

COVID-сертифікати: хто може їх перевіряти, які штрафи загрожують та що буде при відмові їх показати

З переходом все більшої кількості областей в "червону" зону в Україні та введенням COVID-сертифікатів, слід знати хто перевірятиме наявність QR-кодів, сертифікатів про вакцинацію та негативних тестів на коронавірус, а також які є підстави для перевірки та штрафи.

Як пише "Апостроф", Кабмін України, дотримуючись закону "Про захист населення від інфекційних хвороб", згідно з яким дозволено встановлювати карантин у країні із встановленням карантинних правил, ухвалив постанову №1236. Згідно з постановою, у торгових центрах можна перебувати у "червоній" зоні лише за наявності сертифікатів про вакцинацію, інформує UAINFO.org.

За порушення цих правил діє штраф, який регулюється статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні порушення. Так, при відвідуванні місць, де потрібне підтвердження вакцинації та негативний ПЛР-тест, українців без такого може оштрафувати поліція: від 34 до 170 тисяч гривень для посадових осіб та від 17 до 34 тисяч гривень для громадян.

"Даною статтею передбачено, що протоколи за недотримання правил карантину можуть складати також Служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів та уповноважені особи органів місцевого самоврядування. А це означає, що всі ці органи мають право проводити рейди та перевіряти заклади", - розповів виданню юрист компанії Poster Дмитро Кондратьєв.

Читайте також: "Бізнесмени купили COVID-сертифікати, а тепер ридають у реанімації": як фальшивки приводять на межу життя і смерті

Хто ж нестиме відповідальність, якщо відвідувача ТРЦ "зловлять" на відсутності сертифікату? 

Якщо за клієнтів відповідальні адміністрації торгових центрів, які допустили людей на свою територію без документів, то в їхніх же інтересах перевіряти всіх без винятку гостей, адже чималий штраф доведеться платити адміністраціям.

Якщо ж відповідальність несуть самі відвідувачі, то штраф доведеться сплачувати вже їм. І в цьому випадку  адміністраціям ТЦ немає особливого резону перевіряти своїх гостей, а значить просочитися в торговий центр або ресторан без ковідних документів не складе особливих труднощів. 

Проте у Нацполіції пояснили, що дилеми немає.

"Керівник закладу несе повну відповідальність ", - зазначила речник Нацполіції Оксана Блищик.

У такому разі адміністрації торгових центрів більш ніж зацікавлені фільтрувати всіх своїх гостей, проте є одне "але".

Читайте також: Врач-инфекционист Голубовская: Дельта-штамм не пришел внезапно, за все лето – работы правительства ноль

У ході поліцейської перевірки не всі гості ТЦ можуть захотіти показати копам свої сертифікати, адже такого обов'язку немає і як будуть діяти перевіряльники, якщо і співробітники, і гості відмовляться показувати сертифікати — поки що не зрозуміло.

"Є припущення, що в гіршому випадку перевіряльники складуть протокол із формулюванням, що "суб'єкт господарювання не зміг надати підтвердження вакцинації своїх співробітників", і таким чином не дотримуються "карантинні норми", але при такому формулюванні в суді цей кейс швидше розвалиться. Скоріше, штраф буде лише якщо перевіряльники зможуть довести факт, що заклад впускає гостей без перевірки сертифікату”, – пояснив юрист компанії Poster Дмитро Кондратьєв.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини