MENU

The Economist: 10 тенденцій, які будуть визначати наступний рік

728 0

The Economist: 10 тенденцій, які будуть визначати наступний рік

Якщо 2021 рік став періодом, коли світ перевернув хід пандемії, то в 2022 році домінуватиме потреба пристосуватися до нових реалій, як у сферах, змінених коронавірусною кризою (модифікований світ роботи, майбутнє подорожей), так і в «старих» глибоких аспектах, які знову активізувалися (прискорення зміни клімату, піднесення Китаю). The Economist називає десять тем і тенденцій, на які варто звернути увагу наступного року, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

Демократія проти автократії

Проміжні вибори в Америці та з’їзд Комуністичної партії Китаю будуть яскраво контрастувати між політичними системами. Що краще забезпечує стабільність, зростання та інновації?

Читайте також: The Guardian: Покоління Сovid. Коронавірусна криза залишить шрами на кар’єрі нинішньої молоді

Це суперництво розгортатиметься у всьому, від торгівлі до регулювання технологічного сектору, від вакцинації до космічних станцій. Однак поки президент США Джо Байден намагається згуртувати світ під прапором демократії, його розділена країна є невдалою рекламою для демократичного світу.

Пандемія = ендемія

З’являться нові противірусні таблетки, покращені засоби лікування антитілами та нові вакцини проти коронавірусу. Для щеплених людей у ​​ багатих країнах COVID-19 більше не буде критичною загрозою.

Однак вірус все ще становитиме смертельну небезпеку в країнах, що розвиваються. Якщо вакцинацію не вийде активізувати, COVID-19 буде лише однією з багатьох ендемічних хвороб, які вражають бідних, але не багатих.

Інфляція

Збої в ланцюгах поставок і сплеск попиту на енергію спровокували зростання цін. Центральні банки кажуть, що це тимчасово, але не всі їм вірять. Для прикладу, Велика Британія піддається особливому ризику стагфляції через нестачу робочої сили після Brexit та залежність від дорогого природного газу.

Майбутнє роботи

Існують прогнози, що майбутнє роботи є «гібридним», і все більше людей будуть частіше працювати вдома. Але існує багато можливостей для розбіжностей щодо деталей. Скільки днів люди працюватимуть дистанційно? І наскільки це справедливо?

Опитування показують, що жінки, більше ніж чоловіки, не хочуть повертатися в офіси, тому вони ризикують втратити шанси на підвищення. Також розгортаються дискусії щодо податкових правил та моніторингу працівників на дистанційці.

Нові правила регулювання для технологічних гігантів

Регулятори в Америці та Європі роками намагаються стримати технологічних гігантів, але досі не можуть впливати на їхнє зростання чи прибутки. Китай почав чинити активний тиск на технологічні компанії. Китайський лідер Сі Цзіньпін хоче, щоб вони зосередилися на «глибоких технологіях», які забезпечують геостратегічну перевагу, а не на розробці ігор. Але чи сприятиме це китайським інноваціям або ж придушить динамізм галузі?

Криптовалюта

Влада країн намагається «одомашнити» криптовалюту, оскільки регулятори посилюють правила. Центральні банки також прагнуть запустити власні централізовані цифрові валюти. Результатом стане тристороння боротьба за майбутнє фінансів — між натовпом «крипто-прихильників», більш традиційними технологічними компаніями та центральними банками, яка значно посилиться у 2022 році.

Кліматична криза

Навіть коли лісові пожежі, хвилі спеки та повені активізуються, серед політиків панує відсутність почуття терміновості, коли мова йде про боротьбу зі зміною клімату. Більше того, глобальна декарбонізація вимагає від Заходу та Китаю співпраці, але їхнє геополітичне суперництво поглиблюється.

Читайте також: Что случится, если вакцину против коронавируса никогда не изобретут: ученые дали ответ

Важливу роль у боротьбі з глобальним потеплінням буде відігравати сонячна геоінженерія. А вчені з Гарварду у 2022 році хочуть випробувати новий метод, який може дати світу більше часу для декарбонізації.

Міжнародні подорожі

Активність туризму буде зростати, оскільки економіка почне знову відкриватися після локдаунів. Але такі країни, як Австралія та Нова Зеландія, що дотримувалися стратегії «повного придушення» поширення коронавірусу, зіштовхнуться з непростим завданням керувати переходом до світу, в якому вірус буде ендемічним.

А тим часом майже половина ділових поїздок вже ніколи не відродиться. Це добре для екології планети, але погано для туристів, чиї подорожі значною мірою «субсидуються» бізнес-мандрівниками з великими витратами.

«Космічні перегони»

2022 рік стане періодом, коли все більше людей будуть вирушати в космос як звичайні пасажири з білетами. Буде зростати конкуренція між компаніями «космічного туризму». Китай тим часом добудує свою нову космічну станцію, а режисери будуть змагаються за те, щоб знімати фільми в космосі.

«Політичний футбол»

Зимові Олімпійські ігри в Пекіні та чемпіонат світу з футболу в Катарі будуть нагадуванням про те, як спорт може об’єднати світ, а також про те, як великі спортивні події часто закінчуються політичною напругою. Ймовірно, варто чекати на протести, спрямовані проти обох країн, які приймають ці спортивні події.

Швидкий розвиток вакцин проти коронавірусу, яскрава подія 2021 року, опирався на десятиліття роботи, щоб створити те, що виглядало як миттєвий успіх. Однак найближчим часом велику популярність та вплив отримають й інші нові технології, прогнозує видання.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitterі YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини