На Хмельниччині знайшли невідому раніше підземну галерею та давні артефакти
У Кам'янці-Подільському Хмельницької області археологи виявили підземну галерею, а також артефакти часів трипільської культури та Золотої Орди.
Як повідомляє "Укрінформ", за словами керівника Кам'янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції Павла Нечитайла, дослідження проводилося у сквері неподалік Вірменського бастіону, інформує UAINFO.org.
Читайте також: У заповіднику "Софія Київська" виявили невідомий раніше вівтар та багато унікальних археологічних знахідок
"Для облаштування додаткового входу з вулиці Замкової вздовж стіни було закладено траншею довжиною 8 і шириною 3 м. Кладка збудована у другій половині ХХ ст. при облаштуванні скверу. Колись тут існував проїзд із вулиці Францисканської на Замкову. Археологічні дослідження тут дали цікаві та несподівані результати", – сказав Нечитайло.
У південній частині траншеї на глибині 40-50 сантиметрів виявили кут кам'яниці, відомої за планами 18 століття. У траншеї також виявили артефакти трипільської культури (середина 5-3 тисячоліття до н.е.), раннього залізного віку (1 тисячоліття н.е.), середньовіччя (5-15 століття) та нового часу (16-19 століття).
Читайте також: Під Києвом знайшли сліди найдавніших поселень людей – їм понад 10 тисяч років
На глибині трьох метрів дослідники виявили залишки більш ранньої кам'яниці - часів Золотої Орди, там також знайшли фрагменти чаш на кільцевому піддоні, одна з яких була вкрита емаллю та монетою.
Крім того, під час розкопок виявили фрагмент підземної галереї. Вона одна із небагатьох, знайдених на території Західної України.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки