Морози до -20 та мало снігу: синоптикиня озвучила прогноз погоди на зиму
Найхолоднішим місяцем зими 2021-2022 років може стати січень. Сильні морози ймовірні у першій половині місяця, включно з православним Різдвом та Водохрещем.
Як розповіла виданню Оbozrevatel завідувачка відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова, найближче похолодання очікується наприкінці листопада – на початку грудня, інформує UAINFO.org.
"Дні під час переходу з листопада на грудень будуть холодними. Там негативні температури, вночі можуть сягати -8...-10 градусів, хоча такі нічні температури вже й були в листопаді. Вдень теж будуть негативні температури", – уточнила вчена.
Читайте також: Ученые сбиты с толку быстрым потеплением климата в Европе
За її прогнозами, далі в грудні температура вирівняється, погода буде приблизно такою, як у листопаді: невеликий плюс вдень і невеликий мінус вночі. Але груднева погода буде нестійкою – коливання можливі кожні кілька днів.
До кінця грудня й початку січня Мартазінова пообіцяла похолодання.
"Січень мені не подобається. У січні ми очікуємо найнижчих температур за всю зиму. Хвиля холоду зміщується на свята. Вона триватиме більше ніж тиждень. Сильних морозів до -20 градусів можна очікувати з початку січня, на Різдво і навіть до Водохреща", – попередила вчена.
Читайте також: Планете грозит масштабное наводнение: названы города, которые в ближайшие годы могут уйти под воду
У лютому очікуються вищі температури, продовжила Мартазінова, але все ж таки вони будуть "мінусовими".
"Лютий усе одно не буде кращим, ніж цього року. Затяжний, холодний та зі снігом, але великого снігового покриву особливого цього року я не бачу", – уточнила вона.
За словами вченої, тенденції останніх 20 років свідчать про те, що з кожним роком два зимові місяці в Україні – січень і лютий – стають дедалі холоднішими. При цьому вплив глобального потепління зводиться до того, що погода стає мінливою.
"Глобальне потепління ні про що не свідчить. Просто погода стає примхливою панночкою", – підсумувала вчена.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки