П'ять ознак того, що ви їсте занадто багато шкідливих трансжирів
Жири необхідні для нашого здоров'я, але не всі вони однаково корисні. Перевірте свій раціон, щоб не турбуватися про можливі проблеми.
Ті, хто серйозно піклуються про правильне і здорове харчування, знають, що в жодному разі не можна повністю прибирати з раціону продукти, що містять жир. Здорові мононенасичені жири, якими багаті рослинні олії, риба, горіхи та багато інших продуктів, життєво потрібні нашому організму, інформує UAINFO.org з посиланням на портал Goodhouse.
Але все ж таки є різновид жирів, які варто повністю прибрати з раціону, – не тільки заради гарної фігури, а й заради здоров'я. Згідно з недавніми дослідженнями, регулярне вживання продуктів, багатих на трансжири, відбирає у нас до п'яти років життя. Щоб прожити довше, уважно вивчайте склад продуктів, які купуєте в магазинах, не захоплюйтесь готовою їжею та фастфудом – і уважно стежте, чи не з'являються у вас симптоми надмірного споживання трансжирів.
Читайте також: Щоб не потрапити до хірурга: нутриціолог попередила про небезпеку хурми
Проблеми з пам'яттю та концентрацією. Здавалося б, який зв'язок між когнітивними здібностями та нашим раціоном? Дослідники стверджують: найпряміша. Чим більше нездорових жирів у вашому раціоні, тим гірше ваша пам'ять, тим важче вам засвоювати й обробляти інформацію і складніше концентруватися на поточних завданнях. Мало того: захоплення трансжирами у молодості – це високий ризик деменції у старшому віці.
Печія. Зіткнутися з цією неприємністю один-два рази на рік – нормально, але якщо вона є вашим постійним супутником, варто уважно вивчити своє щоденне меню. Річ у тому, що на перетравлення трансжирів шлунку доводиться витрачати більше часу і шлункового соку - і, як наслідок, наступного дня ви знову зустрічаєтеся з печією.
Розлад шлунку. З тієї ж причини надмірне вживання трансжирів може викликати розлад шлунка: система травлення просто не справляється з цією важкою шкідливою їжею - і намагається зовсім видалити її з організму.
Читайте також: Как убрать жир на животе: шесть "научных" советов
Підвищений рівень холестерину. Хоча б раз на рік варто перевіряти рівень холестерину в крові – і якщо показники вищі за норму, обов'язково проаналізуйте свою дієту. Пам'ятайте, що безпечні дози насиченого жиру – не більше 11-13 г на день. А краще – ще менше.
Незрозумілий набір ваги. Багато важиш – значить, їси багато жирної їжі. Це той випадок, коли стереотипи вірні: та сама випічка, приготована з використанням ненасичених і насичених жирів призводить до різної швидкості набору ваги. І сумнівний виграш дістається тим, хто віддає перевагу трансжирам. Не треба так.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки