Як зменшити кількість солі в раціоні. Сім корисних порад для вашої дієти
Протягом багатьох століть сіль була важливою частиною дієти, оскільки натрій, необхідний для регулювання рівня рідини в організмі та інших фізіологічних процесів.
Ще з давніх часів сіль використовувалася для консервування харчових продуктів, таких як м’ясо та риба. Крім того, сіль також набула великого значення як підсилювач харчового смаку, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Оскільки сіль часто прихована в продуктах, які ми купуємо, буває важко зрозуміти, скільки ви їсте її або як її скоротити споживання.
Як сіль впливає на наше здоров’я?
Надмірне споживання солі може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, пов’язаних з гіпертонією та серцево-судинними захворюваннями. Сіль змушує ваше тіло утримувати воду. Якщо ви їсте занадто багато, зайва вода у вашій крові означає додатковий тиск на стінки кровоносних судин, що підвищує артеріальний тиск.
Крім того, збільшення кількості споживаної солі може призвести до затримки рідини в організмі, що може сприяти розвитку набряків та інших проблем з нирками.
Читайте також: Кілька простих правил, як отримати максимум користі від ранньої зелені
У зв’язку з цим Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує зменшити споживання солі, у звязку з тим, що 2,5 мільйона смертей можна запобігти за допомогою адекватного споживання солі.
Більшість людей споживають занадто багато солі — у середньому 9−12 грамів на день, або приблизно вдвічі більше рекомендованого максимального рівня споживання. ВООЗ рекомендує дорослим споживати менш як 5 г (трохи менше чайної ложки) солі на день.
Як зменшити споживання солі
Існують різноманітні замінники солі, які можна використовувати для покращення смаку їжі, а також для зменшення кількості споживаного натрію, що є корисним для здоров’я людини.
Читайте також: 7 продуктів, які пришвидшують старіння, та 7 продуктів-геропротекторів: дієтолог поділилась списком
Існує кілька корисних замінників солі, які можна використовувати в їжі:
Цибуля та часник
Цибуля та часник містять природні смакові підсилювачі, тому їх можна використовувати замість солі, щоб зробити смак яскравішим. Зокрема, цибуля та часник можна використати для приготування соусів, супів, рагу та багатьох інших страв, щоб покращити їх смак.
Гірчиця
Її можна додавати до соусів та заправок, щоб додати смаку їжі без солі, але пам’ятайте залежно від типу гірчиці, яку ви купуєте, вона може містити теж багато натрію.
Читайте також: Брак жиру в організмі викликає вітамінно-мінеральний голод у клітинах, – дієтолог Світлана Фус
Вибирайте сорти гірчиці, такі як звичайна жовта гірчиця або типи з низьким вмістом натрію, які містять лише близько 55 мг на чайну ложку, і дотримуйтеся невеликої кількості.
Сіль Гімалайських гір
Природний замінник солі, який містить більше мінералів, ніж звичайна кухонна сіль.
Вона отримує свій рожевий колір завдяки мінералу оксиду заліза, який міститься в породі. У гімалайській рожевій солі менше натрію, ніж у звичайній кухонній солі, тому вона може стати хорошою заміною для людей, які намагаються стежити за споживанням натрію.
Лимонний сік
Додавання лимонного соку до їжі може допомогти підсилити її смак і замінити натрій.
Як особливий член сімейства цитрусових, лимон вражає як солодкими, так і кислими нотами. Окрім додання власного характерного смаку, кислотність лимонного соку та цедри підсилює інші смаки страви.
Оцет
Додавання оцту до їжі може також допомогти підсилити її смак і замінити натрій. Порція 1 столової ложки дистильованого оцту містить лише незначну кількість натрію.
Червоний винний оцет і сидр містять приблизно 1 міліграм натрію на столову ложку, тоді як бальзамічний оцет містить 4 міліграми натрію в кожній столовій ложці. Такі продукти можна визначити як вільні від натрію, оскільки вони містять менш як 5 міліграмів натрію на порцію.
Спеції
Використання спецій, таких як часник, базилік, розмарин, тим’ян і інші, може додати багато смаку та аромату до їжі без додавання солі.
Збільшення кількості свіжих овочів і фруктів
Це може допомогти зменшити споживання солі, оскільки свіжі продукти містять природний смак та поживні речовини. Ці продукти зазвичай містять менше солі, ніж оброблені продукти, чим більше обробки, тим більша ймовірність того, що сіль буде додана на шляху.
Ці замінники солі можуть бути корисними для зменшення кількості споживаної солі, що може позитивно впливати на здоров’я людини. Однак, перш ніж використовувати будь-які замінники солі, важливо проконсультуватися з лікарем або дієтологом.
Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки