MENU

Путінська Росія стала саме такою, як ми й побоювалися – The Hill

1167 3

Путінська Росія стала саме такою, як ми й побоювалися – The Hill

Протягом багатьох років експерти попереджали, що президент Росії Владімір Путін перетворив свою країну з демократії, що виникла в 1991 році після розпаду Радянського Союзу, в реваншистську, ревізіоністську державу, що прагне агресивно утвердити верховенство Кремля - як у світі, так і всередині Росії. На це вказували окремі спалахи за останнє десятиліття, включаючи вторгнення в Україну, гібридну війну проти Заходу та політичні репресії всередині країни, які дедалі більше душать російське громадянське суспільство. Даг Клейн з Євразійського центру Атлантичної ради в колонці для The Hill пише, що сьогодні ми бачимо, що кожна з цих проблем загострюється і показує, як саме на світовій арені виглядає більш сформована ревізіоністська держава, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

Найважливішою політичною подією в Росії за останні два десятиліття є спроба Путіна розвернути Росію у зворотному напрямку, експериментуючи з новими способами авторитарного контролю за суспільством, пише автор.

Експерти та особи, які приймають рішення, повинні чітко уявляти собі путінську Росію такою, якою вона є, а не такою, якою вони хочуть її бачити, особливо зараз, коли ті ж самі авторитарні інструменти працюють за межами Росії та на Заході через брудні гроші та корупцію авторитетних лідерів, а також інформаційної війни, яка живить, у тому числі й американські політичні заворушення, зазначає Клейн.

Путін використовує силу Кремля для зміцнення свого правління, часто роблячи російську політику більш передбачуваною, і одночасно сіє хаос за кордоном, щоб завадити об'єднаній міжнародній спільноті виступити проти його дій. 

Читайте також: Bloomberg: Політика Путіна завела Росію в глухий кут

Світ обурився, коли побачив, як путінські внутрішні репресії повною мірою проявилися щодо лідера російської опозиції Алєксєя Навального, якого спочатку отруїли спецслужби, а потім заарештували за надуманими звинуваченнями, коли він повернувся додому до Росії після відновлення за кордоном. Поки Навальний відбуває покарання колонії, Кремль оголосив його мережу "екстремістською організацією" нарівні з ІДІЛ і ліквідував.

DELFI

Кремль навіть залучив до репресій американських технологічних гігантів. Коли залишки мережі Навального спробували дати рекомендації про те, за кого росіянам слід голосувати на парламентських виборах цього року, російський уряд чинив масований тиск на Apple і Google з метою цензурування контенту. Зіткнувшись із погрозами арешту місцевих співробітників, компанії здалися.

Хоча російський уряд не зайшов так далеко, як китайська комуністична партія, яка створила практично окремий інтернет, він почав використовувати свої м'язи, щоб блокувати від росіян те, що вважає небажаним. Він експериментує з обмеженням доступу до соціальних мереж, таких як Twitter, і говорить про повну заборону YouTube. Водночас незалежні ЗМІ по всій країні оголошуються "іноземними агентами" за свої репортажі, і багато хто з них змушений закритися. Невблаганні державні ЗМІ заповнюють порожнечу, і в результаті росіяни живуть у голішій інформаційній екосистемі з набагато меншим доступом до достовірної незалежної інформації.

Останнім вдарили по "Меморіалу" - організації, яка заснована для збереження історичної пам'яті про звірства, скоєні за Радянського Союзу. Закриття “Меморіалу” швидко засудили, але це ні до чого не спричинило. Путін побачив в організації, яка покликана не забувати про несправедливість у минулому, загрозу несправедливості в теперішньому. Закриваючи "Меморіал", він прагне усунути будь-які протиріччя з героїчною версією історії, яку він вважає за краще - незалежно від того, чи є ця версія історії реальною чи вигаданою.

Читайте також: Правозахисник Юрій Шуліпа пояснив, чому суд над Путіним неминучий. ВІДЕО

Путін розпочав десятиліття зі зміни російської конституції, яка дозволить йому залишатися на посаді президента до 2036 року. Це зробить його найтривалішим російським правителем із часів Сталіна . Він повільно, але докорінно перебудовує російське суспільство, усуваючи звичайні механізми стримування влади правителя. Він переслідує тих, хто з ним не погоджується, і тих, хто викриває корупцію в уряді. Одночасно він змінює уявлення людей про навколишній світ та історію.

Можливо, результатом цього не стане тоталітарне пекло, продовжує автор, але це безперечно буде більш закрита країна, яку еліти зможуть використати як свій особистий ігровий майданчик, грабуючи багатства для себе і караючи всіх, хто хоче альтернативи.

Але Путін, за повідомленнями, найбагатша людина у світі, нині найменше стурбований багатством. Він хоче закріпити своє правління як одного з найбільш остаточних і великих лідерів в історії Росії, нарівні з царями та царицями, чиї імена закінчуються на "Великий". Як недавно відзначила Мелінда Харінг у журналі Foreign Affairs, російські правителі схильні вимірювати свою велич у землях.

Україна насамперед була б для Путіна найбільшим призом, щоб закріпитися в історії.

Коли Путін вдерся та окупував Крим у 2014 році, росіяни вітали окупацію тієї території, яку вони вважали історично російською, попри українців, які протестували проти захоплення їхньої землі, або кримськотатарську меншість, яка тепер зазнає політичних переслідувань.

Близько 100 тисяч російських військ зараз зосереджено в окупованому Криму та вздовж кордонів України, і весь світ спостерігає за тим, чи не розпочнеться наступ.

The Wall Street Journal

Очевидно, що мало хто розуміє, що може статися через це нарощування, пише автор. Хоча сили для вторгнення досить масивні, щоб перемогти українських військових, їх недостатньо, щоб завоювати країну та утримати її протягом жорстокого партизанського руху, який піде за цим.

Як зазначає Майкл Кофман, однією з ймовірних цілей може бути швидка руйнація української держави та насильницька зміна режиму на більш поступливий відповідно до вимог Москви.

Читайте також: Эйдман: Путин не уйдет, пока его не вынесут вперед ногами из Кремля, но есть несколько сценариев, при которых такое может произойти

За роки, що пройшли після вторгнення в Україну у 2014 році, Путін створив систему для збереження свого правління, знищуючи інакомислення всередині країни, підтримуючи лідерів-силовиків та наслідувачів-авторитетів скрізь, де тільки можна, і розпалюючи хаос у демократичних країнах, які, найімовірніше, будуть йому протистояти. 

Чи то отруєння опозиційних політиків, чи захоплення території силою вперше в Європі з часів Другої світової війни, всі дії Путіна засновані на припущенні, що Захід не однозначно засуджуватиме його і в кінцевому підсумку дасть йому те, що він хоче, щоб знизити ескалацію кризи, яку він спровокував.

Facebook/The White House

Якщо лідери чітко усі бачать, то обурливі дії Путіна вписуються у певну схему. Якщо лідери чесні, вони визнають, що ця схема показує, що ці дії просто не припиняться власними силами. Оскільки президент Байден, як повідомляється, планує ще одну зустріч із Путіним, одночасно попереджаючи Москву про неприпустимість ескалації щодо України, важливо, щоб лідери у Вашингтоні перестали ставитися до різних агресивних дій Кремля так, начебто вони не пов'язані між собою, резюмує автор.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

ZN.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини