Розповсюджені помилки при пранні, які шкодять не лише одягу, а й здоров'ю
Якщо ніколи не чистити пральну машину, використовувати занадто багато порошку або залишати надовго в барабані вологі речі, можна не тільки "вбити" техніку та одяг, але й зашкодити власному здоров'ю.
Прання речей у машинці вже давно стало буденністю. Проте деякі люди досі не знають, як правильно користуватися нею. Щоб не було проблем, необхідно уникати шести поширених помилок, інформує UAINFO.org з посиланням на портал India Тimes.
Не слідкувати за чистотою пральної машини. Попри те, що ця техніка покликана очищати та освіжати речі, вона може виділяти неприємний запах. Це пов'язано з тим, що в машинці накопичилася велика кількість бруду або з'явилася пліснява. У другому випадку це може загрожувати здоров'ю людини, яка вдихатиме спори цвілі. Щоб завжди тримати пральну машину в чистоті, необхідно її регулярно чистити спеціальними засобами або оцтом, лимонною кислотою, содою. Після кожного прання потрібно робити так, щоб барабан та лоток для порошку висихали швидше.
Читайте також: Как вывести жирные пятна с одежды: 5 простых и доступных способов
Використовувати занадто багато або мало порошку. У першому випадку залишки порошку, що не вимився під час прання, осідають на елементах машини. Це призводить до швидкого забруднення, інколи ж і до появи плісняви. Невелика ж кількість миючого засобу просто не буде достатньо очищати одяг, через що він почне псуватися швидше.
Не дезінфікувати одяг. Чистити одяг та дезінфікувати його – різні речі. Коли чистка видаляє весь бруд з поверхні, дезінфекція видаляє мікроби всередині. Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що віруси передаються від людини до людини через прямий чи непрямий контакт із респіраторними виділеннями, які залишаються на одязі. Тому крім порошку рекомендується використовувати дезинфікуючі засоби при пранні в машинці.
Читайте також: Скрытая опасность: 7 неочевидных вещей в доме, которые могут быть ядовиты
Залишати вологий одяг у пральній машині надовго. У вологому середовищі починають розмножуватися різні мікроорганізми, які можуть бути небезпечними для здоров'я людини. Крім того, у такому вигляді одяг сильно мнеться, через що його потім складніше попрасувати.
Забувати про сортування речей. Рушники не можна прати з одягом, а білі речі не слід змішувати із кольоровими. Все це призводить до псування одягу або швидкого його зношування.
Не вивертати одяг навиворіт. Коли справа доходить до прання, більшість забруднень насправді знаходиться на внутрішній стороні одягу. Тому для ретельного чищення речі краще вивертати навиворіт.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки